להיט חשמלי חדש לעיר: סגווי מציגה גרסת מיני זולה ומתקדמת

ה-miniPRO של סגווי מבוסס על טכנולוגיה חדישה שהופכת אותו ליותר מהיר ובטיחותי מההובר-בורדס שהפכו ללהיט בארה"ב, והמחיר אטרקטיבי במיוחד ■ צפו בכלי התחבורה החדש בפעולה

מיני סגוואי, כלי תחבורה עירוני, miniPRO / צילום: יח"צ
מיני סגוואי, כלי תחבורה עירוני, miniPRO / צילום: יח"צ

לפני 15 שנה הבטיחו לנו מייסדי חברת סגוואי, בראשם הממציא דין קיימן, כי כלי התחבורה שלהם עתיד להחליף כמעט כל אמצעי תחבורה עירוני אחר ולהביא למהפכה המקבילה להמצאת המכונית הפרטית. מיותר לציין שזה לא ממש קרה: המחיר הגבוה הפך את הסגוואי לצעצוע לעשירים או לאטרקציה לתיירים, ובוודאי שלא תחליף ריאלי לאופניים או להליכה ברגל.

אולם הדגם החדש אותו הציגה החברה לאחרונה, ה-miniPRO, עשוי סוף-סוף להגשים את החזון. מדובר במעין הכלאה בין הסגוואי הקלסי לבין מכשירי ה"הוברבורד" שהפכו ללהיט נחשק בשנה שעברה, בטרם חלקם הוסרו מהמדפים בשל ליקויי בטיחות חמורים.

ה-miniPRO, לעומת זאת, מבוסס על טכנולוגיה חדישה שהופכת אותו להרבה יותר מהיר ובטיחותי, תוך שהוא שומר על תג מחיר של כאלף דולר - לא הרבה יותר מאופניים חשמליים. בנוסף לחיישני התנועה המדויקים והמנוע החזק, מצויד ה-miniPRO גם בחיבור אלחוטי לאפליקציית סמארטפון, המספקת מידע מעניין על אודות המרחק שאותו נסעתם תוך שהיא מסייעת בתחזוקת המכשיר.

סגוואי היא כיום חברה בבעלות סינית, אך היא בהחלט מעוניינת לשוב ולהשתלט על השוק המערבי. האם הפעם תצליח החברה להניע את המהפכה ובעוד כמה שנים מראה האנשים הרוכבים על הסגוואי הקטנטן יהפוך נפוץ באזורי העסקים בערים? הימור שלנו: כנראה שלא, אבל אין ספק שמדובר בקאמבק מרשים.

צרו איתנו קשר *5988