חרף הגינויים: ירושלים ממשיכה לקדם בנייה מעבר לקו הירוק

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הפקידה תוכנית לבניית 770 יחידות בין שכונת גילה לבית ג'אלה מתוך 1,200 יחידות מתוכננות ■ יו"ר הוועדה: "לא מעניין אותי מה קורה ברמה הפוליטית"

קרית הממשלה בעיר הבירה. 18% קיבלה ירושלים  / צילום: אריאל ירוזולימסקי
קרית הממשלה בעיר הבירה. 18% קיבלה ירושלים / צילום: אריאל ירוזולימסקי

לאחר שעיריית ירושלים קידמה בנייה של שכונה יהודית בת 15 אלף יחידות דיור מעבר לקו הירוק, הפקידה לפני ימים אחדים הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר תוכנית לבניית 770 יחידות חדשות בין שכונת גילה לבין בית ג'אלה - גם הן מעבר לקו הירוק. מדובר בתוכנית איחוד וחלוקה לחלק משכונת מורדות גילה, שהיקפה הכולל כ-1,200 יחידות דיור. שטח התוכנית נמצא מול מנזר הכרמיזאן, שבסמוך לו מתקדמת בימים אלו בניית גדר ההפרדה.

מצפון לשטחי התוכנית מתקדמות בימים אלה עבודות תשתית לכ-700 יחידות דיור בתוכנית המורדות המערביים של גילה, שאושרה להפקדה בחודש דצמבר אשתקד. בשבוע שעבר היא הופקדה להתנגדויות.

יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה מאיר תורג'מן אמר לוואלה! NEWS כי יעשה כל שיוכל כדי "להשאיר צעירים בעיר". "לא מעניין אותי מה קורה ברמה הפוליטית", אמר. "אני מקדם כל תוכנית בירושלים כדי להשאיר צעירים בעיר ולבנות את ירושלים בכל מקום ליהודים ולערבים".

מארגון עיר עמים נמסר: "מאחורי הדיבורים על הקפאת בנייה כביכול, נמשכת מדיניות ישראלית של מהלכים חד צדדיים. המדיניות הזו רק מרחיקה אותנו מהביטחון והשלום שתושבי ישראל צריכים".

בחודש שעבר החליטו ראש הממשלה ושר הביטחון לקדם בניית 800 יחידות דיור במעלה אדומים ובירושלים בתגובה לגל פיגועים. מחלקת המדינה האמריקנית גינתה את המהלך. "יהיה זה הצעד האחרון במה שנראה כמו תהליך שיטתי של כיבוש קרקעות, הרחבת התנחלויות והכשרה של מאחזים, שמערערים ביסודם את פתרון שתי המדינות".

צרו איתנו קשר *5988