נמשך הטפטוף בדרום: פצמ"ר התפוצץ בשטח פתוח בעוטף עזה

יממה אחרי ירי הרקטה לשדרות ותקיפות צה"ל שהגיעו בעקבותיו, נשמעה אזעקת צבע אדום במרחב עוטף עזה ■ פצצת מרגמה שנורתה מהרצועה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לאחד היישובים ולא גרמה לנפגעים או לנזק

טנק/ צילום :דובר צהל
טנק/ צילום :דובר צהל

המתיחות בדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה היום (ה') ביישובי עוטף עזה, יממה אחרי שרקטה ששוגרה מרצועת עזה התפוצצה בשכונת מגורים בשדרות. מבדיקה ראשונית עולה כי פצמ"ר שנורה מהרצועה התפוצץ בשטח פתוח. אין נפגעים או נזק.

"לפני מספר דקות הופעלה אזעקת צבע אדום בישוב במועצה האזורית אשכול", מסר דובר המועצה. "ככל הנראה נפילה בשטח פתוח מחוץ לישוב. כוחות הבטחון סורקים את האזור".

אתמול תקף חיל האוויר מטרות טרור של חמאס במרכז הרצועה, בעקבות נפילת הרקטה בשדרות. דובר צה"ל מסר כי כלי טיס של חיל האוויר תקפו מספר תשתיות טרור השייכות לארגון חמאס בצפון ובדרום רצועת עזה. מוקדם יותר הותקפה מטרת חמאס נוספת בצפון רצועת עזה על ידי טנק.

"התקיפות בוצעו בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אל העיר שדרות הבוקר, ירי המהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל", נמסר בהודעה הרשמית. "ארגון הטרור חמאס הוא הריבון ברצועת עזה והוא נושא באחריות לכל אירוע".

זמן קצר לאחר הירי פורסם סרטון מצלמת האבטחה שתיעדה את רגעי נחיתת הרקטה בלב השכונה, שהסתיימה בפגיעה ברכוש ועם שלושה נפגעי חרדה. בתיעוד המתפרסם כאן לראשונה, נראים שני עובדי עירייה ששמעו את אזעקת "צבע אדום" תופסים מחסה, ושניות לאחר מכן נוחתת הרקטה במרחק של 15 מטרים מהם.

נפילת הרקטה העלתה מספר סימני שאלה סביב מדוע לא הופעלה מערכת "כיפת ברזל". מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדברים כי: "מערכות ההגנה האווירית פועלות בהתאם למדיניות היירוט ועל פי נהלי השגרה בסוללה. צה"ל ימשיך לספק מענה הגנתי טוב כל הניתן לתושבי עוטף עזה".

צרו איתנו קשר *5988