כתב אישום נגד אשר פרג': הצית למוות את האחות טובה קררו

פרג' הסביר בחקירתו: "היא הרגה אותי עם הזריקה לשפעת. הדלקתי אותה כמו שהיא הרגה אותי" ■ אשתו סיפרה למשטרה: "הוא היה מקלל אותה כל יום" ■ בתה של הנרצחת לגל"צ: "מקווה שייענש במלוא חומרת הדין"

אשר פרג' / צילום: מאצ'י הוף, וואלה! NEWS
אשר פרג' / צילום: מאצ'י הוף, וואלה! NEWS

פרקליטות מחוז תל-אביב הגישה היום (ד') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד אשר פרג' בגין רצח האחות טובה קררו, כשהצית אותה למוות בקופת-חולים כללית בחולון בחודש שעבר.

פרג', בן 77, תושב העיר, הסביר בחקירתו את מעשיו: "היא הרסה לי את החיים, ואני שרפתי אותה - והרסתי לה את החיים. היא הרגה אותי עם הזריקה שנתנה לי לפני חודשיים לשפעת. הדלקתי אותה כמו שהיא הרגה אותי".

אשתו של פרג' סיפרה במשטרה כי הנאשם היה מקלל את האחות כל יום. "הוא היה אומר שהיא גרמה לכאבים ברגליים ולשיתוק, אבל הוא לא היה משותק", אמרה. "היא עצמה התקשרה אליי וביקשה שאני אגיד לו שיפסיק לקלל אותה. השיחה הייתה לפני 3 שבועות, והוא היה לידי. אני אמרתי לו, הזהרתי אותו וביקשתי ממנו שיפסיק. היא אמרה שאם הוא לא יפסיק, היא תלך למשטרה".

לפי כתב האישום, פרג', מטופל במרפאה שבה עבדה המנוחה, נהג לפקוד אותה בתדירות גבוהה בשל עניינים רפואיים שונים, ומשכך הכיר היטב את צוות המרפאה בכללותו ואת קררו בפרט. ב-3 בינואר הוא הגיע למרפאה וקיבל חיסון נגד שפעת מהאחות קררו. 

בהמשך, נטען, משסבר כי החיסון גרם לו לכאבים ולתחלואים שונים, פתח פרג', במסכת של האשמות, הטרדות ואיומים כלפי האחות, בין במישרין ובין בעקיפין באמצעות מכריה. על רקע זה, נטען, גמלה בלבו ההחלטה לגרום למותה. הנאשם הצטייד בבקבוק ובו חומר דליק, ובשני מצתים.

לפי כתב האישום, ב-14 במארס הגיע הנאשם למרפאה כשהוא מצויד במצית ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו בסמוך לחדר האחות, עד שנקרא על-ידה לביצוע בדיקת הדם. כששהו הנאשם וקררו בחדרה, שפך הנאשם עליה את החומר הדליק והצית אותה כדי לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב הנאשם את חדרה, בעודה נשרפת בחיים, ויצא למסדרון המרפאה כשהוא אוחז בידו האחת בבקבוק, שבו בערו שאריות החומר הדליק, ובידו השנייה במצית בוער. הוא השליך את הבקבוק ואת המצית מידיו ועזב את המקום. מותה של קררו נקבע במקום.

"אין צורך להכביר מילים על אודות חומרת מעשיו של הנאשם, שביצע באכזריות רבה, רצח מחריד של אישה חפה מפשע, אחות במרפאה של קופת-חולים, שכל חייה הוקדשו למתן טיפול רפואי לאנשים הזקוקים לו", כתבה עו"ד אניס בבקשת המעצר היום.

בדיון הארכת המעצר האחרון שנערך לפרג' מסרה שופטת השלום רונית פוזננסקי-כץ כי חוות-הדעת הפסיכיאטרית של פרג' קבעה כי הוא אינו סובל ממחלת נפש פעילה.

עו"ד אניס המשיכה: "המשיב גילה תעוזה, נחישות והתמדה בהגשמת מזימתו הזדונית לרצוח את המנוחה, תעוזה שבאה לידי ביטוי בהגעתו למרפאה הנמצאת בלב העיר חולון, בשעות הבוקר, בעת שהמרפאה הומה אדם. לצורך ביצוע מזימתו הנפשעת קבע המשיב מבעוד מועד תור למנוחה, ולה בלבד, הצטייד בבקבוק המכיל חומר דליק וכן במצית, חיכה לתורו, נכנס לחדרה של המנוחה, ורק לאחר שביצעה בו את בדיקת הדם, שפך על המנוחה חומר דליק והצית אותה בקור-רוח מקפיא, וכתוצאה מכך גרם למותה".

נופר, בתה של טובה קררו ז"ל, אמרה הבוקר בגלי צה"ל כי היא מקווה שפרג' ייענש במלוא חומרת הדין.

כשנשאלה על תקוותיה בנוגע למשפט, השיבה נופר: "בוודאי שחשוב לנו שהוא ייצא עם עונש. אנחנו מאמינים שהמשטרה ומערכת בתי המשפט עשו עבודה טובה בחקירה, ואנחנו סומכים שיגיעו איתו לכדי מיצוי דין".

"חשוב לנו שיפיקו את הלקחים, ושבעקבות זה משהו באמת ישתנה", הדגישה, "כי לא הגיוני שנמשיך לקבל את המצב כמו שהוא - לא הגיוני שאנשים ילכו לעבודה ויפחדו שהם לא יחזרו הביתה".

צרו איתנו קשר *5988