קבוצת BBB תפעיל בגרמניה סניפים בזכיינות ותקים מטה בברלין

במקביל מנהלת הרשת מגעים לפתיחת סניפים במדינות נוספות באירופה בתוך שנה ■ המנכ"לית, אהובה תורג'מן: "ההצלחה בברלין עלתה על הציפיות" ■ בארץ מרחיבה הקבוצה את פעילות רשת בורגרים ופותחת 5 סניפים חדשים

סניף של BBB בגרמניה / צילום: דוד אלחדיף
סניף של BBB בגרמניה / צילום: דוד אלחדיף

קבוצת BBB מתרחבת בגרמניה ועוברת מבעלות לזכיינות. ל"גלובס" נודע כי הרשת תפתח בחודשים הקרובים שני סניפים נוספים בגרמניה, אחד מהם בברלין, והחל מהסניף הרביעי תעבור לפעול במדינה בשיטה של זכיינות. ברשת שואפים להתרחב למדינות נוספות באירופה בתוך שנה.

"ההצלחה של הסניף בברלין עלתה על הציפיות. המכירות בסניף עברו ב-15% את התוכנית העסקית שלנו", אומרת אהובה תורג'מן, מנכ"ל ומבעלי קבוצת BBB. תורג'מן מוסיפה כי "יש הרבה ביקוש ומגעים במדינות נוספות מחוץ לגרמניה".

מדובר במהלך שהושקעו בו כ-5 מיליון אירו, והוא כולל הקמת מטה של הרשת בעיר ברלין, הפעלת תוכנית המעבר לרשת שתופעל על-ידי זכיינים גרמנים מקומיים, ופתיחת שני הסניפים הנוספים. המטה יוקם יחד עם השותפים האסטרטגיים של החברה בברלין, יניב בלום ורחביה ברמן.

גם בארץ הפעילות של BBB ממשיכה להתרחב: רשת בורגרים, שנרכשה לפני כ-3 שנים על-ידי הקבוצה תמורת 23 מיליון שקל, פותחת 5 סניפים חדשים בהשקעה כוללת של כ-3.5 מיליון שקל, וצפויה לפתוח עוד 8 סניפים עד סוף 2017. לאחרונה השקיעה הרשת כמיליון שקל במיתוג מחדש, שבמסגרתו 5 סניפים כבר הוחלפו ו-45 נוספים יוחלפו בתקופה הקרובה. לדברי תורג'מן, כרגע ממתינות בידי מנהלי רשת בורגרים כ-25 בקשות לזכיינות.

תורג'מן הוסיפה כי ההבראה של הרשת ארכה קרוב לשנתיים, וכעת התוצאות שלה נושאות פרי. מרכז הפעילות של הרשת מתבסס על משלוחים וטייק אוויי, ורק 30% מההכנסות מגיע מישיבה במסעדה עצמה.

בסך הכל מונה כיום רשת בורגרים 53 סניפים ברחבי הארץ, לעומת 39 סניפים שהיו קיימים כשהרשת נרכשה על-ידי קבוצת BBB. הסניפים כולם מופעלים באמצעות זכיינים, שאותם הנהלת הרשת מטפחת. כל הסניפים מעוצבים וממותגים ברוח המראה החדש של רשת בורגרים.

קבוצת BBB נמצאת בבעלות ירון ישראל, רון שולמן, שגיב אברמסון, טל יתום ואהובה תורג'מן. הקבוצה מונה 25 סניפי BBB בישראל, ומפעילה בנוסף גם סניף בברלין, בנוסף ל-55 סניפים של רשת בורגרים.

בינואר 2017 רכשה קבוצת BBB את מלוא הבעלות על רשת מוזס, עסקה שאושרה על-ידי הרשות להגבלים עסקיים בסוף חודש מארס ושוויה הוערך בכ-35 מיליון שקל. רשת מוזס, שנרכשה מידי האחים יורם וארי ירזין ויובל סלע, הוקמה בשנת 2003 ומונה 11 סניפים, כאשר 6 מתוכם נמצאים בבעלות.

צרו איתנו קשר *5988