עוד חברה נמחקת מהמסחר בת"א: סלקט תיסחר בנאסד"ק

החל מהשבוע הבא ייסחרו מניות החברה בבורסת הנאסד"ק בלבד ■ אתמול הודיעה חברת ביונדווקס כי גם היא תמחק את מניותיה מהמסחר בבורסה של ת"א עד לסוף השנה

ביומד / צילום: thinkstock
ביומד / צילום: thinkstock

מניית חברת הביוטכנולוגיה סלקט תימחק מהמסחר בתל אביב ותחל להיסחר החל מיום שני הקרוב, 4 בספטמבר, רק  בבורסת הנאסד"ק.

בחברה מציינים כי בעלי המניות בישראל יכולים להמיר את אחזקותיהם למסחר בנאסד"ק, באמצעות הודעה לברוקרים או לבנקים שמטפלים בתיק ניירות הערך שלהם. 

יו"ר החברה, קסביאן נוריאל צ'יריצ', אמר היום כי "אנו מאמינים כי המעבר לסחר בלעדי בנאסד"ק הוא המהלך המתאים ביותר לסלקט, זאת על מנת לקבל כיסוי טוב יותר מצד אנליסטים וכדי למקסם את הערך הטמון בחברה ובמוצריה, עבור בעלי המניות".

מניית סלקט  כמעט והכפילה את ערכה בשנה האחרונה והיום היא רושמת עלייה של 6% למחיר של 9.28 דולר המשקף לחברה שווי השל 50 מיליון דולר. 

סלקט פועלת בתחום של טיפול בסרטן דם בעזרת השתלת תאי גזע (שיכולים להגיע ממקור של מח עצם, דם טבורי וכדומה). סלקט פיתחה שיטה לשיפור צפיפות תאי הגזע בתוך דגימה להשתלה, בתהליך המעודד מוות סלקטיבי של התאים הלא רצויים.

טכנולוגיה זו אמורה לשפר את קליטת השתל, וכן להפחית מקרים שבהם החולה לוקה בתופעת לוואי בשם "שתל נגד מאכסן", שבה השתל תוקף את החולה, באופן שיכול להוביל לנכות או אף למוות.

נזכיר כי אתמול הודיעה חברת ביונדווקס כי גם היא תמחק את מניותיה מהמסחר בבורסה של תל אביב עד לסוף השנה, ומניות החברה ימשיכו להיסחר בנאסד"ק בלבד.

צרו איתנו קשר *5988