ראש ארגון "להבה" בנצי גופשטיין יועמד לדין בגין הסתה לטרור

יואשם בהסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור - בכפוף לשימוע ■ במהלך אירוע שר שיר המשבח את הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה" ■ לאחר מכן השמיע את הסיסמה "מוחמד מת, מוחמד מת"

בנצי גופשטיין / צילום: יחצ
בנצי גופשטיין / צילום: יחצ

פרקליטות מחוז ירושלים, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הודיעה היום (ב') לבא-כוחו של בן ציון גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו, ככל שיחפוץ בכך, וזאת בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

בן ציון גופשטיין, העומד בראש ארגון הימין להב"ה, חשוד כי במספר מקרים בין השנים 2012-2017 התבטא בכלי התקשורת באמירות העולות כדי קריאה לעשיית מעשה אלימות. בנוסף, על-פי החשד, גופשטיין פרסם דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם מעשה הטרור שביצע ברוך גולדשטיין.

מכתב החשדות עולה כי באירוע שאירע לאחרונה, בסיומה של חתונה במודיעין עילית, נטל בן ציון גופשטיין את המיקרופון ושר שיר המשבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה". סמוך לאחר מכן השמיע גופשטיין את הסיסמה "מוחמד מת, מוחמד מת".

במקרה אחר, באתר האינטרנט "ערוץ 7" פורסם סרטון בו נראה גופשטיין אומר את הדברים הבאים במסגרת עצרת זכרון לזכרו של מאיר כהנא: "האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו, אנחנו לא נמשיך להתקיים, וימותו כאן יהודים כל יום.... אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית, לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

בראיון שפורסם בחדשות 2 אמר גופשטיין כך: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי, הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על-ידי הכתב מה הוא היה עושה במקרה כזה, השיב גופשטיין כי "הוא היה מחפש את הבית חולים הקרוב, נראה לי". 

בראיון אחר לאברי גלעד בערוץ 2 נשאל גופשטיין מה ארגון להב"ה עושה במקרה שבחורה מתאהבת בערבי ורוצה לחיות איתו. עוד נשאל גופשטיין לגבי אלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות, והשיב כך: "מכות לא חסר ערבים ללכת להרביץ מכות. אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות כן. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה - אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו". 

בסרטון שפורסם באתר האינטרנט "ערוץ 7" התייחס גופשטיין למקרה מאוגוסט 2012, במהלכו תקפו מספר צעירים ממוצא יהודי 3 נערים ממוצא ערבי בכיכר ציון בירושלים מתוך מניע גזעני. אחד מקורבנות התקיפה נפצע באורח קשה. בסרטון אמר גופשטיין כך: "המשטרה והתקשורת עושים פה לינץ' לנערים יהודיים שאני לא יודע בדיוק מה קרה, אבל להערכתי מה שקורה יום-יום, נערות יהודיות נתקפות על-ידי ערבים, ואין להם למי לפנות, הם פונים למשטרה, המשטרה לא מתייחסת. כנראה שכאן הנערים הרימו את הכבוד היהודי מהרצפה ועשו את מה שהמשטרה הייתה צריכה לעשות, עשו דין בפורעים הערביים שהטרידו את הבנות היהודיות. חבל שהם נותנים את זה לבחורים לעשות, ושלא המשטרה מטפלת בזה. בחור ערבי שרוצה למצוא בחורה שיחפש בכפר שלו, שלא יבוא אלינו לירושלים, שלא בקניון. שיחפש את זה אצלם בכפר ויטריד אותם. בנות יהודיות הן לא הפקר". 

במקרה אחר, לאחר הצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים, הנחה גופשטיין אדם אחר למחוק תכנים שפרסם אחד החשודים בהצתה ברשת פייסבוק, וזאת על-מנת למנוע או להכשיל הליך שיפוטי, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת.

צרו איתנו קשר *5988