מני נפתלי השלים עדות בפרשת המעונות של שרה נתניהו

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, שאיננו חלק מעדי המדינה בפרשיות האחרונות, יתבקש גם להתייחס לטענות שהועלו ע"י ניר חפץ וארי הרו

מני נפתלי / צילום: ליאורמ מזרחי
מני נפתלי / צילום: ליאורמ מזרחי

מני נפתלי התייצב הבוקר (ג') לחקירה משרדי להב 433 של המשטרה, שעניינה השלמת עדות בפרשת המעונות בה חשודה שרה נתניהו אשת ראש הממשלה, וכן קבלת הבהרה חד-משמעית, לבקשת עורך דינו דניאל חקלאי, כי אינו מוגדר כעד מדינה. חקלאי מעריך כי אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה יתבקש לחדד נקודות שעלו בעדויות עדי המדינה ניר חפץ וארי הרו, המקורבים לנתניהו.

בינואר התקיים שימוע לאשת ראש הממשלה, טרם העמדה לדין, בגין חשדות לניפוח הוצאות במעונו. מסביבת מקורביה נטען כי האחריות לניפוח הייתה על נפתלי - ותביעת דיבה שהגיש נגדם נפתלי פסקה לעת עתה מלהתנהל, על מנת לא לפגוע בהליך הפלילי נגד רעיית ראש הממשלה.

יוזכר כי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שוקל להעמיד לדין את שרה נתניהו בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים. זאת בגין הפרשה המכונה "פרשת הזמנת הארוחות", שעניינה בחשד כי החל מראשית חודש ספטמבר 2010 לכל המאוחר ועד לחודש מארס 2013 פעלה שרה נתניהו בצוותא יחד עם עזרא סיידוף (ששימש תחילה כראש אגף בכיר למשאבים חומריים ומבצעיים במשרד ראש הממשלה ובהמשך כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה), ליצירת מצג-שווא על פיו במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים לא מועסקת מבשלת - וזאת למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

מעשים אלה, לפי החשד, בוצעו על-מנת לעקוף את הוראות הנוהל, בהן נקבע בין היתר כי "במצב בו לא מועסק/ת במעון הרשמי מבשל/ת, ניתן יהיה להזמין על-פי הצורך מזון מבושל מוכן למעון הרשמי...", ולהשיג כתוצאה מכך את מימון המשרד הן להעסקה של מבשלות שבישלו ארוחות במעון והן להזמנת ארוחות מוכנות ולהזמנת שפים שיבשלו במעון. בדרך זאת, על-פי החשד, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקל.

נתניהו טוענת כי כלל לא ידעה על איסור הזמנות מסעדות ושפים, כי האחריות להתנהלות הקלוקלת היא על נפתלי המתלונן המרכזי נגדה, כי האיסור על הזמנת ארוחות ממסעדות לא היה תקף לאור העובדה שעובדות הניקיון במעון הן שבישלו את הארוחות ולא היו מבשלות קבועות, וכי נפלו בעניינה מחדלי חקירה.

בינואר, עת התייצבו עורכי דינה של נתניהו לשימוע בעניינה טרם הגשת כתב אישום, נמסר מטעמה של משפחת נתניהו: "הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות. שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה, ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים".

צרו איתנו קשר *5988