כ-3.8 מיליון תיירים נכנסו לישראל מתחילת השנה - שיא של כל הזמנים

מדובר בעלייה של כ-14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד • שר התיירות יריב לוין: "באמצעות עבודה קשה ושיווק מאומץ ניתן להפוך את ישראל ליעד תיירותי אטרקטיבי המשמש מנוף כלכלי אדיר למדינה"

תיירים סינים / צילום: Erik de Castro / צילום: רויטרס
תיירים סינים / צילום: Erik de Castro / צילום: רויטרס

משרד התיירות מצפה בכיליון עיניים לתייר ה-4 מיליון - חודש נובמבר הסתכם ב-389 אלף תיירים, עלייה של 9% ביחס לחודש נובמבר אשתקד ועלייה של כ-35% ביחס לחודש נובמבר 2016. במשרד התיירות מעריכים כי בחודש נובמבר ההכנסות מתיירות הגיעו ל-2.1 מיליארד שקל. בחודש אוקטובר נכנסו לישראל 486 אלף תיירים.

מאז תחילת השנה, ב-11 החודשים הראשונים של 2018 נכנסו לישראל כ-3.8 מיליון תיירים - עלייה של כ-14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. רוב התיירים הגיעו דרך האוויר כש-30.5 אלף תיירים מתוכם הם מבקרי יום.

שר התיירות יריב לוין מסר: "חודש נובמבר ממשיך את רצף שבירת השיאים בתיירות הנכנסת לישראל ומוביל אותנו אל עבר סיום השנה עם הישגים חסרי תקדים במספרי התיירים המגיעים אלינו. אנו עומדים ביעדים שהצבנו ואני מאמין כי נסיים את השנה עם כ-4 מיליון תיירים - שיא של כל הזמנים. השבוע גם התבשרנו כי ירושלים עומדת בראש רשימת הערים הצומחות בתיירות עם עלייה של כמעט 40% במספר המבקרים בה. אנו ממשיכים להוכיח כי באמצעות עבודה קשה ושיווק מאומץ ניתן להפוך את ישראל ליעד תיירותי אטרקטיבי המשמש מנוף כלכלי אדיר למדינה".

צרו איתנו קשר *5988