משרדי האוצר והחינוך חתמו על הסכם קיבוצי חדש מול הסתדרות המורים

בהודעה משותפת שפרסמו האוצר וההסתדרות נאמר כי ההסכם נועד לשפר את איכות ההוראה במכללות האקדמיות להוראה ואת הכשרת המורים • ההסכם מהווה חלק מתהליך האקדמיזציה של המכללות האקדמיות להוראה ויאפשר את התאמת מבנה המכללות האקדמיות להוראה ליתר המכללות האקדמאיות

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב / צילום: יח"צ
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב / צילום: יח"צ

נחתם הסכם קיבוצי חדש בין משרדי האוצר והחינוך לבין הסתדרות המורים לעובדי הוראה במכללות האקדמאיות לחינוך. בהודעה משותפת שפרסמו האוצר וההסתדרות נאמר כי ההסכם נועד לשפר את איכות ההוראה במכללות האקדמיות להוראה ואת הכשרת המורים.

לאחר משא ומתן נחתם היום (ד'), הסכם בין אגף השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר ומשרד החינוך לבין הסתדרות המורים לעובדי ההוראה במכללות האקדמאיות לחינוך. ההסכם מהווה חלק מתהליך האקדמיזציה של המכללות האקדמיות להוראה ויאפשר את התאמת מבנה המכללות האקדמיות להוראה ליתר המכללות האקדמאיות.

במסגרת ההסכם שונו דרגות הקידום והותאמו לדרגות הקידום הנהוגות בכלל המכללות האקדמיות, ניתן למרצים במכללות אופק קידום המעודד מצוינות אקדמית וניתנה מסגרת לעידוד פרישת כוח האדם. ההסכם נועד להקל על גיוס סגל בכיר להוראה ולהשבחת הכשרת המורים. הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן אמר כי "הכשרת עובדי הוראה למערכת החינוך היא זו שתאפשר כניסה של מורים טובים יותר למערכת החינוך, המהווה נדבך הכרחי בכינון כלכלה חזקה ויציבה. ההסכם שנחתם יחזק את מערכת הכשרת המורים וישפר את מערכת החינוך לטובת כלל אזרחי ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מסר כי "איכות ההוראה מהווה עוגן מרכזי וחשוב בעיצוב פני מערכת החינוך, והתגמול למורי המורים המלמדים במכללות האקדמיות לחינוך הוא מהלך חשוב ומבורך. ההסכם שחתמנו עליו מהווה בשורה למכללות האקדמיות לחינוך ולמערכת החינוך בישראל. הוא יאפשר לתמרץ סגל מקצועי אקדמי בכיר, שיצוק את היסודות הראשוניים והחשובים בהכשרתם של מורי העתיד".

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מסרה כי "ההסכם שנחתם היום מביא עמו בשורה למרצים במכללות, הוא יקדם את מעמד המרצים במכללות, יתגמל את מורי המכללות על עבודתם המשמעותית ויאפשר למרצים קידום מקצועי ששכרו בצידו. ההסכם מבטיח את המשך הייחודיות של המכללות להוראה ומעגן את תנאי הפרישה לכלל עובדי ההוראה במכללות האקדמיות להוראה".

צרו איתנו קשר *5988