ניצחון להסתדרות הכללית במאבק על ייצוג עובדי נמל אשדוד

בהמלצת שופטי בג"ץ החליטה ההסתדרות הלאומית לחזור בה מהעתירה שהגישה נגד פסק הדין של בית הדין הארצי בעניין היציגות בנמל אשדוד • הלאומית קיבלה בכך את המלצת השופטים שדנו היום בעתירה

מכולות בנמל אשדוד / צילום: איל יצהר
מכולות בנמל אשדוד / צילום: איל יצהר

ניצחון להסתדרות הכללית במאבק על ייצוג עובדי נמל אשדוד: בהמלצת שופטי בג"ץ החליטה ההסתדרות הלאומית לחזור בה מהעתירה שהגישה נגד פסק הדין של בית הדין הארצי בעניין היציגות בנמל אשדוד. הלאומית קיבלה בכך את המלצת השופטים שדנו היום (ב') בעתירה.

ההסתדרות הלאומית הגישה את העתירה בתחילת שנת 2018, לאחר שהפסידה להסתדרות הכללית בהליך בבית הדין הארצי שעסק במאבק היציגות בנמל אשדוד. בעתירה נטען כי יש לבטל את פסק דינו של בית הדין הארצי, משום שהוא מונע מהעובדים לבחור לעצמם ארגון עובדים ואף נותן עדיפות להסתדרות הכללית על פני הלאומית.

במהלך הדיון הבהירו שופטי ההרכב את דעתם לפיה העתירה אינה מגלמת בתוכה עילה להתערבות בג"ץ, כי היא תיאורטית, וכי פסק הדין ניתן מכוח מומחיותו של בית הדין הארצי לעבודה ביחסי עבודה קיבוציים. ההרכב הציע ללאומית למשוך את העתירה אף מבלי לשמוע את שאר הצדדים.

את ההסתדרות ייצגו בהליך עורכות הדין ארנה לין וג'קלין סילברמן ממשרד ארנה לין ושות'; המשנה ליועמ"ש באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אלעד מורג; ועורכות הדין מאיה צחור-אבירם וסיון רדיאן מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי.

יו"ר ההסתדרות הכללית, אבי ניסנקורן, מסר בתגובה כי "ההסתדרות הכללית הייתה, הינה ותמשיך להיות הבית האמיתי של עובדי נמל אשדוד וכל הנמלים בישראל".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, הוסיף: "כולנו ביחד בהסתדרות הכללית רתומים למשימה להביא להסכם שיבטיח את זכויות עובדי הנמל ואת יציבותו לשנים קדימה".

צרו איתנו קשר *5988