דודי עזרא | בלעדי

אחרי ההתפטרות מדירקטוריון נטו: עדי עזרא שלח מכתב אישי לעובדים

"ביקשתי להתפטר מתפקידי עקב נסיבות אישיות... כולי תקווה כי יהיה באפשרותי להצטרף אליכם להמשך עבודה משותפת במהרה לכשישתנו הנסיבות" – כך כותב הבוקר יו"ר דירקטוריון קבוצת נטו המתפטר במכתב לעובדים שהגיע לידי "גלובס"

עדי עזרא / צילום: שוקה כהן
עדי עזרא / צילום: שוקה כהן

"ביקשתי להתפטר מתפקידי עקב נסיבות אישיות. אינני סבור כי ראוי לפרט נסיבות אלה תוך פגיעה בפרטיותי ובפרטיות בני משפחתי הקרובה... כולי תקווה כי יהיה באפשרותי להצטרף אליכם להמשך עבודה משותפת במהרה לכשישתנו הנסיבות האמורות" - כך כותב עדי עזרא, יו"ר דירקטוריון קבוצת נטו הפורש, במכתב שנשלח הבוקר (א') במייל לעובדי החברה והגיע לידי "גלובס".

עדי עזרא, מבעלי השליטה בקבוצת המזון נטו, התפטר ביום חמישי האחרון מתפקידו כיו"ר הקבוצה ויוחלף על-ידי אביו, דודי עזרא. עזרא הבן שימש כיו"ר הקבוצה במשך תשע השנים האחרונות, והוא יסיים את תפקידו היום הן בקבוצה-האם נטו אחזקות  והן בחברה-הבת נטו מלינדה .

במכתבו המלא כותב עזרא כי "לאור חרושת השמועות המיותרת והשקרית שנפוצה בסוף השבוע, לרבות בעיתונות הכלכלית, מצאתי לנכון להבהיר את הדברים. כפי שהודעתי, בצער, ביום חמישי האחרון לדירקטוריון החברה, ביקשתי להתפטר מתפקידי עקב נסיבות אישיות".

עוד הוא כותב: "אינני סבור כי ראוי לפרט נסיבות אלה תוך פגיעה בפרטיותי ובפרטיות בני משפחתי הקרובה. צרי לי כי שאיפתי, המובנת מאליה, לשמור על פרטיותי ופרטיותם של אחרים, הולידה גל ספקולציות שקריות".

בסיכום המכתב מודה עזרא לעובדים, תוך שהוא כאמור מעלה על הפרק אפשרות שישוב לעבודה בקבוצה: "עובדים ומנהלים יקרים, שמחתי ונהניתי לעבוד לצדכם, אין גאה ממני בהישגי החברה, הישגים אליהם הגענו בכוחות משותפים. אני מאחל לעובדי ומנהלי נטו המשך עבודה פוריה ושגשוג. כולי תקווה כי יהיה באפשרותי להצטרף אליכם להמשך עבודה משותפת במהרה לכשישתנו הנסיבות האמורות".

לפי הדיווח שמסרה נטו לבורסה, פרישתו של עזרא "אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בניירות ערך של התאגיד". את מקומו כיו"ר הדירקטוריון כאמור יתפוס כאמור עזרא האב, ששמש בעבר כיו"ר הדירקטוריון, ומאז מינויו של הבן ב-2010 לראשות הקבוצה משמש נשיא ודירקטור בנטו אחזקות ודירקטור בחברה-הבת נטו מלינדה.

נטו מלינדה היא אחת מקבוצות המזון הגדולות בישראל, על אף שמבחינת הציבור היא מוכרת ביותר באמצעות המותגים שלה, ביניהם שלושת האופים, טיבון ויל, ויליגר ואחרים. נטו נסחרת לפי שווי של כ-945 מיליון שקל, והיא עוסקת ביבוא ושיווק מוצרי מזון, ביניהם דגים, גבינות שימורים, בשר, עופות ומוצרי מאפה. נטו נחשבת לחברה השישית בגודלה בשוק המזון ואוחזת בנתח שוק של 3.7% ממנו, לפי נתוני סטורנקסט נכון למאי 2019 (לא כולל בשר ודגים טריים).

צרו איתנו קשר *5988