האיש שתמיד יודע איפה מרוחה החמאה: הכירו את יורם טורבוביץ', שינהל את המו"מ מטעם כחול לבן

לאחרונה טורבוביץ' התמודד על תפקיד יו"ר בנק לאומי, אך נפסל ע"י בעלי מניות זרים בשל זיקתו ללווים הגדולים במשק • לצד טורבוביץ' חברים בצוות הלל קוברינסקי, יועצו ומקורבו של לפיד, היועץ האסטרטגי שלום שלמה, המקורב אף הוא ללפיד, וכן הוד בצר וישראל בכר, שנחשבים מקורבים לגנץ

יורם טורבוביץ/ צילום: יוסי כהן
יורם טורבוביץ/ צילום: יוסי כהן

ד"ר יורם טורבוביץ' יעמוד בראשות צוות מפלגת כחול לבן למו"מ על ההסכמים הקואליציוניים. מדובר בתפקיד שלא מעיד כשלעצמו על חזרתו של טורבוביץ' לזירה הציבורית, אולם הוא מבטא את קשריו הקרובים עם צמרת כחול לבן ואת האמון האישי שרוחשים לו ראשיה.

לצד טורבוביץ' חברים בצוות הלל קוברינסקי, יועצו ומקורבו של מנהיג יש עתיד יאיר לפיד, היועץ האסטרטגי שלום שלמה המקורב אף הוא ללפיד וכן הוד בצר וישראל בכר, שנחשבים מקורבים למנהיג כחול לבן בני גנץ.

טורבוביץ' היה בעבר הממונה על ההגבלים העסקיים ובהמשך שימש כראש הסגל של ראש הממשלה אהוד אולמרט (שהודיע כי יצביע עבור כחול לבן בבחירות האחרונות). מאז שעזב את הלשכה, היה פעיל במגזר העסקי ופיתח מערכת קשרים ענפה עם בעלי הון ואנשי עסקים בכירים במשק.

ב-2010 נענה לבקשת בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה להתמנות ליו"ר דלק אנרגיה, אך עזב את התפקיד בתום שנה וחודשיים לאחר "שלא סיפק את הסחורה" מבחינת תשובה, כשלא הצליח לסכל את העלאת המיסוי על תגליות נפט וגז בהמלצת ועדת ששינסקי, שמינה שר האוצר דאז ד"ר יובל שטייניץ. טורבוביץ' ממשיך להחזיק יחידות השתתפות בשותפות דלק קידוחים, שבשליטת תשובה, והוא בעל החזקות מיעוט בנכס בחו"ל השייך לחברת אלרוב של אלפרד אקירוב.

לאחר דלק אנרגיה עבר טורבוביץ' לשמש דירקטור פעיל בחברת האחזקות אלייד, מחברות ההחזקה הגדולות והחשאיות במשק בניהול של רו"ח יצחק סוארי, וחברת צ'מפיון מוטורס, יבואנית בלעדית של פולקסווגן, אאודי, סיאט וסקודה. 

לאחרונה ניסה טורבוביץ' להתמודד על משרת יו"ר בנק לאומי ואף זכה לברכת הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים, אולם בעלי המניות הזרים בבנק הכריעו את הכף בהצבעה נגדו לאחר שחוות דעת שסיפקה חברת ייעוץ בינלאומית הדגישה את הבעייתיות בזיקה שיש לטורבוביץ' ללווים גדולים במשק.

צרו איתנו קשר *5988