מדברים בעיניים: ירון יצהרי ממדטרוניק ואבנר הלפרין מארלי סנס הצטרפו לוועד המייעץ של Eyecontrol

Eyecontrol פיתחה מערכת לבישה לחולים משותקים או מונשמים שאינם מסוגלים לתקשר

ירון יצהרי/ צילום: יוסי זמיר
ירון יצהרי/ צילום: יוסי זמיר

מנכ"ל מדטרוניק ישראל ירון יצהרי ומייסד חברת ארלי סנס אבנר הלפרין הצטרפו לוועד המייעץ לדירקטריון של חברת הסטארט-אפ Eyecontrol. החברה פיתחה מערכת לבישה לחולים משותקים או מונשמים שאינם מסוגלים לתקשר. המערכת מאפשרת לחולים הללו לתקשר עם סביבתם המשפחתית או עם הצוות הרפואי בבית החולים באמצעות תנועות עיניים.

מנכל אייקונטרול אור רצקין: "זוהי תוספת חשובה לחברה, ירון יצהרי מביא עימו ניסיון ניהולי עשיר הכולל תכנון אסטרטגיות שיווק והובלת רכישת סטארטפים בישראל. ב-3 השנים לניהולו את החברה, הוביל את מדטרוניק ישראל, ענקית המכשור הרפואי האמריקאית, למובילה בשוק הישראלי ברכישות של תעשיית המדטק הישראלית עם רכישות של מעל ל - 8 שמונה חברות בהיקף מעל ל - 2 מיליארד דולר. אבנר הלפרין מביא עימו ניסיון רב בהקמת והצמחת חברות טכנולוגיות תוך שיתוף פעולה עם חברות ענק ברחבי העולם".

יצהרי והלפרין אמרו: "זוהי תקופה מרתקת להצטרף לוועד המייעץ. המיקוד בהצלת חיים ושיפור חיים נותן ל- Eyecontrol במקום של פוטנציאל מימוש עצום".

המינויים החדשים מסמנים את כיוון עתידי של הכנת החברה להנפקה עתידית, או להכנסת שותף אסטרטגי בינלאומי לחברה.

Eyecontrol היא מערכת קלה ולבישה המורכבת על ראשו של החולה. המשתמש מקשיב לתפריטים באמצעות חיווי קולי דרך רמקול המוצמד חיצונית לעצם הלסת העליונה ("מוליך העצם") של המשתמש, ובוחר את האפשרות המתאימה לו באמצעות תנועות עיניים. תנועות עיניים אלה נקלטות במצלמה. המשתמש יכול להגדיר בעצמו, לפי רצונו ויכולותיו המוטורית את מחוות העיניים באמצעותן יתקשר, ובכך מספקת המערכת שימוש גמיש. ניתן לחבר את המערכת לחיבוריות בלוטות' או וויפיי וכן היא יודעת לפעול במגוון שפות ולתרגם את שפת המטופל לשפה המדוברת בסביבתו.

לדברי החברה, בניגוד למערכות אחרות אין צורך בתקופת למידה ארוכה המקשה בתקופה זו על התקשורת של המטופל עם סביבתו. האימון נמשך מספר דקות בלבד.

החברה החלה את דרכה בפתרון עבור החולים בסביבה הביתית (ניוון שרירים, פגיעות ראש, שבץ ומקרים נוספים). בשנה האחרונה סיימה המערכת ניסויים קליניים והושקה מסחרית לאחר שאושרה לסבסוד מלא במערכת הבריאות האנגלית (NHS) וסל הבריאות בישראל. כמו כן המוצר של החברה נכלל בסלי הבריאות של הביטוחים הממשלתיים Medicare ו-Medicaid בארה"ב.

Eyecontrol הוקמה בשנת 2016 על ידי אור רצקין, מייסד שותף ומנכ"ל, בעל תארים ראשונים בפיזיקה וחשבונאות, איתי קורנברג, מייסד שותף וה-CTO , בעל תואר ראשון בהנדסת תוכנה ושי ראשוני ז"ל מנכ"ל עמותת ‘פרס לחיים’ לשעבר שנפטר ממחלת ה ALS בשנת 2018, אך הספיק להשתמש במוצר.

ב-2017 הוצגה על ידי משרד החוץ כאחת המערכות משנות החיים בעזרת טכנולוגיה, וזכתה במענק היוקרתי של האיחוד האירופאי Horizon 020 Phase 2 .

צרו איתנו קשר *5988