בשורה לטסים: מותג הלואו קוסט של טורקיש איירליינס יחל לפעול בישראל

מחירי הטיסות של מותג הלואו קוסט ANADOLU JET לשדה התעופה סביחה באיסטנבול צפויים להיות זולים בכ-10% ממחירי הטיסות של טורקיש איירליינס לשדה התעופה המרכזי בעיר

מטוס של ANADOLU JET, מותג הלואו קוסט של טורקיש איירליינס / צילום: אתר החברה
מטוס של ANADOLU JET, מותג הלואו קוסט של טורקיש איירליינס / צילום: אתר החברה

חברת התעופה טורקיש איירליינס תכניס לקווים בישראל את מותג הלואו קוסט שלה, ANADOLU JET. המותג בעל הזנב הכחול משמש את החברה בטיסותיה מנמל התעופה סביחה (Sabiha) באיסטנבול, טורקיה. מתל-אביב יוצאת טיסה יומית לנמל התעופה הקטן יותר בבירה הטורקית, והיא תופעל על-ידי מותג הלואו קוסט של החברה.

לאחרונה הכריזה טורקיש איירליינס כי כל טיסותיה בקווים הבינלאומיים משדה התעופה סביחה יופעלו על-ידי ANADOLU JET. אנאדולו ג'ט נוסדה ב-2008, ומאז הטיסה כ-100 מיליון נוסעים. מסביחה היא טסה ל-28 יעדים בינלאומיים ב-16 מדינות. החברה מציעה במטוסיה מחלקת תיירים בלבד, והיא מתומחרת כחברת לואו קוסט.

לפני כחצי שנה נפתח באיסנטבול שדה תעופה חדש וענק שהחליף את השדה הקודם (אטטורק). השדה החדש משמש כנמל הבית (האב) של טורקיש איירליינס, כאשר את פעילות המטען החברה העבירה לאטטורק.

מטוסי אנדולו ג'ט יחלו לפעול בקווים מתל-אביב בחודש מרץ במתכונת של טיסה יומית. מחירי הטיסות של מותג הלואו קוסט לשדה התעופה סביחה באיסטנבול צפויים להיות זולים בכ-10% ממחירי הטיסות של טורקיש איירליינס לשדה התעופה המרכזי בעיר. 

טורקיש איירליינס מפעילה 10 טיסות יומיות מנתב"ג לאיסטנבול. רבים מהנוסעים דרכה ממשיכים מאיסטנבול ליעדים אחרים בטיסות המשך. לאחרונה הפסיקה החברה טיסה שבועית שהפעילה לאיזמיר.

ב-2019 הטיסה טורקיש איירליינס - שסיכמה את השנה במקום הרביעי בהיקף תנועת הנוסעים (כשפינתה את מקומה לחברות הלואו קוסט שדורגו מעליה) - כ-1.171 מיליון נוסעים, מספר זה המשקף צמיחה של 8%. את חודש ינואר 2020 סיכמה טורקיש איירליינס עם תנועה של 85.6 אלף נוסעים וגידול של 18% לעומת ינואר אשתקד.

טורקיש איירליינס טסה ל-319 ערים ב-127 מדינות. 84% מפעילות החברה היא בזירה הבינלאומית - בעיקר ליעדים באירופה.

צרו איתנו קשר *5988