מהרווארד למשרד הבינוי והשיכון: יאיר פינס מונה למנכ”ל המשרד

פינס החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-13 שנים ומילא מגוון תפקידים באגף התקציבים • עו"ד אלעזר במברגר, שכיהן כממלא מקום המנכ"ל, ישוב לתפקידו כיועץ המשפטי של המשרד

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון הנכנס, יאיר פינס / צילום: משרד הבינוי והשיכון
מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון הנכנס, יאיר פינס / צילום: משרד הבינוי והשיכון

כצפוי: יאיר פינס מונה למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון. ממשלת ישראל אישרה הבוקר (א') את בקשת שר הבינוי והשיכון, ח"כ יעקב ליצמן, למנות את פינס לתפקיד מנכ"ל המשרד. עו"ד אלעזר במברגר, שכיהן כממלא מקום מנכ"ל המשרד, ישוב לתפקידו כיועץ המשפטי של משרד הבינוי והשיכון. נזכיר כי עו"ד במברגר כיהן בתפקיד בחודשים האחרונים לאחר שמנכ"ל המשרד הקודם, בני דרייפוס, עזב את תפקידו.

פינס נכנס לתפקידו בתקופה מאתגרת כאשר ענף הנדל"ן נמצא בנקודה רגישה, הן לאור השפעת הקורונה על ישראל והענף, והן לאור העובדה שמחירי הדירות טרם שינו כיוון למרות מאמצי הממשלה בתחום בשנים האחרונות. עוד לפתחו של המנכ"ל החדש - ניהול המשך הפעילות של מחיר למשתכן, חזרה לשיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל לאחר ההקפאה, קידום בנייה להשכרה, וכמובן קידום ויישום מדיניות חדשה של השר ליצמן שטרם התבררה סופית.

בשנה האחרונה היה פינס עמית מחקר באוניברסיטת הרווארד בבית הספר קנדי למדיניות ציבורית במרכז לממשל ועסקים, שם עסק בין השאר במדיניות מקרקעין ודיור בר השגה, בהיבטים כלכליים וחברתיים.

פינס החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-13 שנים ומילא מגוון תפקידים באגף התקציבים. ממשרד הבינוי והשיכון נמסר היו כי "בין השאר כיהן כסגן הממונה על התקציבים בתחומי החינוך, בריאות, רווחה ותעסוקה. במסגרת תפקידו הוביל מספר שינויים מבניים כגון פתיחת תוכנית חיסכון לכל ילד מקצבאות הילדים, חוק צינון רופאים בין הרפואה הציבורית לרפואה הפרטית, התוכנית לשילוב ערביי ישראל בכלכלה ועוד".

בתפקידו הקודם באגף התקציבים ריכז פינס את תחומי המקרקעין והתכנון והיה אחראי על תקציב הפיתוח של רשות מקרקעי ישראל ועל יישום הרפורמה ברשות. כמו כן, ריכז את גיבוש המדיניות בתחום התכנון והמקרקעין, לרבות הקמת הוותמ״ל, והוביל את הסדרי המקרקעין מול משרדי הממשלה, רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות. כן כיהן כנציג שר האוצר במועצת מקרקעי ישראל ובמועצה הארצית לתכנון ובנייה. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במשפטים, שניהם מאוניברסיטת בר-אילן. הוא מתגורר במודיעין, נשוי ואב לארבעה.

"אני מברך את יאיר פינס למינויו לתפקיד החשוב והמאתגר", כך נמסר היום משר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, ח"כ ליצמן, "פינס מביא עימו ניסיון מעשי ומקצועי רחב ממשרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, לצד חשיבה עסקית יצירתית ולכן זהו מינוי מבורך וראוי, הנכון למשימות העומדות בפני שוק הדיור בשנים הקרובות. אני בטוח שבעזרת השם נדע לקדם יחד מדיניות נכונה ואחראית לפתרון מצוקת הדיור בישראל".

מנכ"ל המשרד הנכנס מסר היום: "אני מודה לשר הבינוי והשיכון על האמון ומצפה לעבודה המאתגרת העומדת בפנינו. אנו ניצבים בפני תקופה מאתגרת לכלכלה, ומשוכנע כי האצת הפיתוח והבנייה היא הכלי המרכזי לעידוד צמיחת המשק. יחד עם הנהלת משרד השיכון, העובדים ורשות מקרקעי ישראל נוביל את שוק הדיור קדימה".

צרו איתנו קשר *5988