השיחה | בלעדי

עורך דינו של ג'פרי אפשטיין שוקל לתבוע את נטפליקס ויש גם זווית ישראלית

עו"ד פרופ' אלן דרשוביץ' שוקל להגיש תביעת לשון הרע נגד נטפליקס, בעקבות טענות כי הוא היה מעורב בפרשת המיליארדר ג'פרי אפשטיין • לשם כך דרשוביץ' מקים צוות בינלאומי של משפטנים, בהם גם עורכת הדין הישראלית גליה כהן • השיחה

עו"ד אלן דרשוביץ' ועו"ד גליה כהן / צילום: Shutterstock, ינאי יחיאל
עו"ד אלן דרשוביץ' ועו"ד גליה כהן / צילום: Shutterstock, ינאי יחיאל

עו"ד פרופ' אלן דרשוביץ' מגייס עורכת דין ישראלית לצורך התמודדות עם הטענות  המופיעות בסדרה שעלתה בנטפליקס, על מעורבותו בפרשת המיליארדר ג'פרי אפשטיין. ל"גלובס" נודע כי דרשוביץ' מקים בימים אלה צוות בינלאומי של משפטנים שמורכב משני משרדי עורכי דין אמריקאים, משרד בריטי, וכן עורכת הדין הישראלית, גליה כהן. דרשוביץ' שוקל להגיש תביעת לשון הרע נגד חברת הסטרימינג נטפליקס בארה"ב, בישראל וייתכן שגם באנגליה.

עו"ד גליה כהן היא הבעלים של משרד שעוסק בליטיגציה אזרחית מסחרית ועבירות צווארון לבן. כהן עבדה בעבר במשך 14 שנה לצדו של עו"ד אביגדור (דורי) קלגסבלד. היא מייצגת, בין היתר, את מנהל ביה"ח אברבאנל לשעבר ד"ר יהודה ברוך, ואת מנכ"ל מע"צ לשעבר, שי ברס. 

דרשוביץ' הוא עורך דין אמריקאי מוכר, שמקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף מסר חוות דעת לטובתו של נתניהו בתיק 4000. דרשוביץ' היה במשך שנים עורך דינו של ג'פרי אפשטיין. ב-2008 אפשטיין הורשע בהליך של שידול של נערה בת 17 לזנות, עבירה עליה ריצה 13 חודשים ב"מעצר בתנאי שחרור לעבודה" כחלק מעסקת טיעון שהשיג עבורו דרשוביץ'. אפשטיין נעצר שוב ב-6 ביולי 2019 ואז נפתחה תיבת פנדורה נגדו, ונטען כי הוא סחר בנערות וניצל נערות ממשפחות מצוקה. ב-10 באוגוסט 2019 התאבד אפשטיין בבית המעצר במנהטן.

הסדרה התיעודית של נטפליקס הביאה עדויות מזעזעות מפי נשים שהיו קורבנותיו של אפשטיין ובחנה כיצד אפשטיין ניצל את הונו ואת כוחו כדי לבצע את המעשים הקשים שיוחסו לו. הסדרה עסקה גם בדרשוביץ', ולגישתו, היא הוציאה את דיבתו רעה. בין היתר, בסדרה בנטפליקס על הפרשה הוצגה טענה שדרשוביץ' מכחיש בתוקף, לפיה הוא עצמו קיים יחסים אינטימיים עם אישה בשם וירג'יניה רוברטס, בחסות אפשטיין. דרשוביץ' גם מנהל בארה"ב מאבק משפטי מול רוברטס, שהאשימה אותו כי קיים איתה יחסי מין כשהייתה קטינה.

 

ניהול זה משחק ילדים, חלק ב'

שנה אחרי שהוציא ספר ראשון על ניהול המיועד לילדים, המנכ"ל בישראל של ענקית מוצרי הצריכה האמריקאית פרוקטר אנד גמבל אופיר גוטמן, מוציא ספר שני בסדרה שמוקדשת לבתו בת ה-9, ליה. את הסדרה כותב גוטמן בניסיון להנגיש לבתו ולבני גילה מושגים מעולמות הניהול והחשיבה היצירתית כבר בגיל צעיר.

הספר החדש בסדרה שנקרא "ממלכת יוריקה! - הרפתקה מחוץ לקופסה", פונה לקהל בינלאומי כששני גיבורי הספר יוצאים למסע כדי להחזיר את הצעצועים שנעלמו מהחנויות שלושה ימים לפני חנוכה וחג המולד, ובדרך הם פוגשים דמויות דמיוניות שונות, המבוססות על דמויות מפתח בעולם העסקים האמיתי - החל מסטיב ג'ובס, המייסד המיתולוגי של חברת אפל שהופיע כבר בספר הקודם, והמשך בדמויות חדשות שהצטרפו הפעם, כמו ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר המקוון אמזון. גוטמן הוא מנכ"ל הנציגות של ענקית מוצר הצריכה פרוקטר אנד גמבל בישראל, המשווקת מותגים בולטים כמו חיתולי פאמפרס, אבקת הכביסה אריאל, סבון הכלים פיירי, ומותגי השמפו הד אנד שולדרס ופנטן.

שני מוזס

חדשות טובות

החברות נטורל אינטלג'נס, אופטיבוס, ומיקרו פוקוס, זכו בפרס שותפי הקשת 2020 של ארגון LGBTech המקדם גיוון והכללת להט"ב בתעסוקה בישראל. הפרס מוענק על תרבות ארגונית תומכת במהלך כל השנה ולא רק בחודש הגאווה.

שירי דובר

צרו איתנו קשר *5988