רה-ארגון בצמרת אינטל: אגף הטכנולוגיה פוצל, מספר 2 בחברה יפרוש

ראש קבוצת הטכנולוגיה ומספר 2 באינטל מורטי רנדושינטלה יפרוש מהחברה כבר בתחילת שבוע הבא וקבוצת הטכנולוגיה TSCG בראשותו תפוצל לחמישה צוותים שראשיהם ידווחו ישירות למנכ"ל החברה

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל / צילום: Steve Marcus, רויטרס
בוב סוואן, מנכ"ל אינטל / צילום: Steve Marcus, רויטרס

פחות משבוע לאחר שדוחות הרבעון השני שכללו עדכון על עיכוב נוסף בלוחות הזמנים להתחלת הייצור בטכנולוגיית 7 ננומטר והודעתו הדרמטית של מנכ"ל החברה, בוב סוואן, לפיה החברה תשקול הוצאת חלק מקווי הייצור למיקור חוץ, והירידה החדה במחיר המנייה שבאה בעקבותיהן, הודיעה אתמול אינטל על מהלך ארגון מחדש בצמרת החברה.

על פי הודעת החברה, קבוצת הטכנולוגיה TSCG , בראשה עמד מספר 2 בחברה, מורטי רנדושינטלה, תפוצל לחמישה צוותים, אשר כל אחד מהם ידווח ישירות למנכ"ל החברה בוב סוואן. רנדושינטלה עצמו יפרוש מהחברה כבר ב-3 באוגוסט.

"אני כבר מצפה לעבודה הישירה מול המנהיגים הטכנולוגיים המנוסים שכל אחד מהם מחויב להנהיג את אינטל קדימה בתקופה זו של ביצועים קריטיים", אמר סוואן, "אני רוצה להודות למורטי על הנהגתו בסיוע לבצע שינויים בפלטפורמה הטכנולוגית שלנו. יש לנו את הפורטפוליו המגוון ביותר של מוצרים מובילים בהיסטוריה שלנו. כתוצאה מאסטרטגיית החדשנות והביזור המבני - יש לנו הרבה יותר גמישות לגבי האופן שבו אנו בונים, אורזים ומספקים את המוצרים ללקוחותינו".

במסגרת מהלך הארגון מחדש יפרוש מתפקידו ד"ר מייק מייברי, ראש הצוות שאחראי על פיתוח טכנולוגיות הייצור. במקומו תמונה ד"ר אן קלהר, שניהלה את פעילות הייצור ב-10 ננומטר, ועל פי הודעת אינטל היתה אחראית להמשך פעילות הייצור התקינה של החברה בעת מגפת הקורנה. בתפקידה החדש תהיה אחראית ד"ר קלהר על המשך פיתוח טכנולוגיות הייצור ב-7 וב-5 נננומטר. ד"ר מייברי יישאר בחברה וילווה את תהליך המעבר בתפקיד יועץ עד לפרישתו בסוף השנה.

בריאיון ל"גלובס" שנערך בנובמבר 2018, התייחס מייברי שלאלת העיכובים בלוחות הזמנים לתחילת הייצור ב-10 וב-7 ננומטר, ואמר כי "מעבדי 10 ננומטר נמצאים כבר מעבר לפינה - חלק מהמוצרים יושקו השנה וחלקם בשנה הבאה. הצבנו לעצמנו יעדים אגרסיביים שלא עמדנו בהם, אבל אנחנו משתפרים. בשלב הנוכחי אנחנו עדיין מוגבלים על ידי היכולת שלנו לשלוט בתהליך יותר מאשר אנחנו מוגבלים על ידי חוקי הפיזיקה: בפועל כבר הצלחנו לבנות דברים הרבה יותר קטנים מ-10 ננומטר, הבעיה היא שאנחנו עדיין לא מסוגלים לייצר אותם בייצור המוני. תמיד יש בעיות שצריך להמציא דרכים כדי להתגבר עליהן, והבעיות איתן אנו מתמודדים בעשור הזה שונות מאלה עמן התמודדנו בעשור הקודם או בזה שקדם לו. אז אחרי שנייצר מעבדי 10 ננומטר באופן מסחרי, נוכל להתקדם ל-7 ננומטר, 5 ננומטר וכן הלאה".

המינויים בצוותים הנוספים: לראשות צוות ייצור ותפעול ימונה קייוואן אספרג'ני ( Keyvan Esfarjani ); צוות עיצוב הנדסי יובל באופן זמני על ידי ג'וש ולדן, "עד למציאת ראש חדש ברמה עולמית", כלשון הודעת החברה; ראש צוות ארכיטקטורה תוכנה וגרפיקה ראג'ה קודורי, וראש צוות שרשרת אספקה ד"ר רנדהיר טאקור, ימשיכו בתפקידם.

צרו איתנו קשר *5988