מבזק לאוצר: יהלי רוטנברג ימונה לחשב הכללי במקום רוני חזקיהו

רוטנברג כיום סמנכ״ל הכספים של בזק שימש בעבר בתפקיד סגן בכיר לחשב הכללי באוצר • המינוי כפוף לאישור ממשלה וועדת מינויים

יהלי רוטנברג / צילום: ליאור מזרחי
יהלי רוטנברג / צילום: ליאור מזרחי

שר האוצר ישראל כ״ץ הודיע על כוונתו למנות את רו״ח יהלי רוטנברג לתפקיד החשב הכללי במשרד האוצר. זאת בכפוף לאישור ועדת המינויים שבנציבות שירות המדינה ולהחלטת הממשלה. רוטנברג צפוי להחליף את רוני חזקיהו, שיסיים את תפקידו, בסוף חודש אוקטובר.

יהלי רוטנברג, 46, כיהן בתפקיד סגן בכיר לחשב הכללי באוצר והיה ראש חטיבת המימון והאשראי וכן האחראי על המימון וביצוע תקציב המדינה ויחידת החוב במשרד האוצר. בשלוש השנים האחרונות כיהן בתור סמנכ״ל הכספים ומנהל הכספים הראשי של קבוצת בזק.

רוטנברג בוגר תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים והינו רו״ח מוסמך. בעבר הוא התמודד על משרת החשב הכללי בסיבוב הקודם ונחשב למועמד מועדף על החשבת הכללית הקודמת מיכל עבאדי. 

מינויו של רוטנברג דורש את אישור הממשלה ויחייב הסכמת כחול לבן, שעשויה לדרוש את הסכמת הליכוד למינוי פרקליט מדינה בתמורה. החשב הכללי הוא בעל התפקיד הבכיר ביותר באוצר ומינויו כפוף גם לאישור וועדת גולדברג הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״אני משוכנע כי יהלי רוטנברג ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני משרד האוצר ובפרט בפני החשב הכללי בתקופה מאתגרת זו. יהלי ביצע במהלך הקריירה הציבורית שלו שורה של תפקידים משמעותיים במשרד האוצר, אשר יסייעו בידו בניהול המשבר הכלכלי אותו אנו חווים לנוכח התפרצות נגיף הקורונה, בכל הקשור לתפקידו".

צרו איתנו קשר *5988