מעצרו של איש העסקים שחשוד בהונאה הוארך עד ליום שני

איש העסקים נעצר אתמול בחשד לעבירות הונאה והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים • ישנו צו איסור פרסום על שם החשוד עד מחר בשעה 12:00

פסיקת בית משפט / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק
פסיקת בית משפט / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

בית המשפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו של איש העסקים המוכר עד ליום שני הקרוב. איש העסקים נעצר אתמול בחשד לעבירות הונאה והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר ומבוסס נגדו. בית המשפט נעתר לבקשת סנגוריו והותיר את איסור הפרסום על שמו עד למחר בשעה 12:00.

טרם הסתבכותו הכלכלית, כיהן החשוד כמנכ"ל של מספר חברות נדל''ן. מדובר בפרשה חדשה, לאחר שבתחילת השנה הוגש נגדו כתב אישום חמור המייחס לו ריבוי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, איסור הלבנת הון ועבירות נוספות.

החקירה גלויה נפתחה בתום חקירה סמויה משולבת של משטרת ישראל, רשות המסים והכונס הרשמי. איש העסקים חשוד כי בעת שנקבע כי הינו פושט רגל, פתח חברות נדל"ן, תוך רישומן באופן כוזב על ידי אנשי קש במסמכי תאגיד, כל זאת על מנת להונות את נושיו.

נגד החשוד ניתן לפני מספר שנים צו כינוס במסגרת הליך פשיטת רגל שבו הוא מצוי בגין חובות של מיליוני שקלים. בין יתר החשדות, מיוחסות לו כעת עבירות של הברחת נכסים, הסתרת פעילות כלכלית, העלמת מסים, דיווחים כוזבים ועוד, הכל במטרה שלא לשלם את מלוא חובותיו לנושיו.

החקירה מתנהלת בשיתוף מפלג הונאה משטרת ת"א עם היחידה הארצית לחקירות בכונס הרשמי וחקירות מע"מ ת"א ומשרד מע"מ גוש דן ברשות המסים.

בהסתבכות הקודמת של החשוד, הגיש הנאמן על נכסיו, עו"ד חגי אולמן, דוח חמור לבית המשפט במסגרתו תיאר במילים קשות את התנהלותו. "נדמה כי אף הנייר מסמיק נוכח השימוש הציני שנעשה בכספי רוכשי הקרקעות, כאשר בעודם מנסים לברר היכן מופקדים כספיהם, ומתי ימשיכו הליכי המכר בעניינם, שוטט בטיולים ראוותניים בחו"ל, יצא למסעות רכישה של מיטלטלין ומקרקעין עד שלעתים נדמה כי אין גבול לבושה... ניתן להצביע, כבר עתה לאחר מספר ימים של חקירה, על סכומי כסף עצומים של 35 מיליון שקל לפחות אותם נטל מהחברה שלא כדין", כתב אולמן .

אולמן פירט בדוח על אודות החגיגה בלתי נתפסת שערך החשוד בכספי קורבנות עוקץ, שכללה נדל"ן, רכבים, ביגוד יוקרתי, שעונים, טיסות לחו"ל, שני רכבים שנרכשו עבור אמו, ועוד מיליונים ש"נחלבו" מן החברה בשיטות שונות. "תמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת, של התנהלות שערורייתית, הכרוכה במעשים החשודים, חשד כבד, כמעשי מרמה", תיאר המנהל המיוחד.

בא כוחו של החשוד, עו"ד גלעד ברון, חיים לוי ושירית טרויינר ממשרד ברון מסרו - "מדובר בחקירה שנמצאת בראשיתה. מרשינו כופר בחשדות המיוחסים, משתף פעולה עם הרשות החקרת. אנו סבורים שעם העמקת הברור, יתבהרו הדברים".

צרו איתנו קשר *5988