מסתמן: קפריסין תאפשר כניסת תיירים מישראל

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם מקבילו הקפריסאי, ובמשרד החוץ אומרים כי בקפריסין רואים בחיוב את בקשת ישראל לפתוח את המדינה לתיירות מישראל • מספר המאובחנים בקורונה בקפריסין עד כה עומד על 3,636 מקרים סה"כ

פאפוס, קפריסין / צילום: שאטרסטוק
פאפוס, קפריסין / צילום: שאטרסטוק

מסתמן: קפריסין תאפשר בקרוב כניסת תיירים מישראל. שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר החוץ של קפריסין ניקוס כריסטודולידיס והגדיר את הפגישה ככזו שהושגו בה "התקדמות בסוגיות משמעותיות". בין השאר דנו השניים בבקשה של ממשלת ישראל לפתוח את קפריסין לתיירות מישראל.

במשרד החוץ אומרים כי השר הקפריסאי רואה את הנושא בחיוב והוא יבדוק זאת מול ראש ממשלתו כאשר הצפי הוא לקבל תשובה חיובית כבר בימים הקרובים.

גורמים המעורבים בתיירות בקפריסין אישרו שיש מאמצים לשכנע את משרד הבריאות הקפריסאי להתיר את כניסת הישראלים לאור נתוני התחלואה המצביעים על מגמת שיפור. אומנם עונת התיירות לאיים השכנים עומדת להסתיים אולם עדיין יש להניח שמי שמחפש לצאת לחופשה, ביעד הקרוב יותר לישראל (פחות משעה טיסה) ינצל את ההזדמנות לגיחה לקפריסין. באי הקטן המלונות ועסקי התיירות משוועים לתיירים.

מספר המאובחנים בקורונה בקפריסין עומד על 3,636 מקרים. מספר המתים הגיע ל-25. בחודש אוקטובר חלה עלייה במספר המאובחנים באי ובימים האחרונים היא מתמתנת לכיוון של כ-100 מאובחנים חדשים ביום. בקפריסין מתגוררים כ-1.2 מיליון תושבים.

קפריסין מתירה כניסת תיירים ממדינות מסוימות לפי דירוג המושפע מנתוני התחלואה בכל מדינה. בדירוג A, כלומר מדינות שמהן הבאים לא זקוקים להציג ממצאי בדיקות קורונה נמצאות גרמניה, לטביה, תאילנד, אוסטרליה וניו זילנד. בדירוג B נמצאות מדינות שהבאים מהן מחויבים להציג בדיקות קורונה שנעשו 72 שעות לפני הטיסה ובהן יוון, דנמרק, איטליה, פולין ובריטניה. בקטגוריה C נמצאות מדינות שמהן יכולים להיכנס אזרחים באישור מיוחד כשהם מחויבים לבידוד של 14 ימים בנוסף להצגה של בדיקת קורונה עדכנית. בין המדינות הללו נמצאות צרפת, הונגריה, מצרים, רומניה, ספרד, שוויץ ואחרות. הרשימות מתעדכנות אחת לשבוע והציפייה היא שבעדכון הבא גם ישראל תיכלל ברשימה, יש להניח שבכפוף להצגה של בדיקת קורונה בכניסה ובלי חובת בידוד.

ברשימות של משרד הבריאות בישראל למדינות אדומות וירוקות מופיעה קפריסין כמדינה ירוקה כלומר שהנכנסים לישראל ממנה לא צריכים להיכנס לבידוד. רשימה זו מתעדכנת אחת לשבועיים ובתחילת השבוע הבא היא צפויה להתעדכן.

צרו איתנו קשר *5988