מליסרון במגעים מתקדמים לבנות חוות שרתים בחצי מיליארד שקל

חברת הנדל"ן והבינוי מחפשת לגוון את הכנסותיה ונמצאת במגעים עם חברת השקעות בינלאומית להקמת מספר חוות שרתים ביוון, קפריסין וישראל • מתחרתה של מליסרון, עזריאלי, כבר רכשה קרקע עבור בניית דאטה סנטר לאמזון

ליאורה עופר, בעלי מליסרון / צילום: סיון פרג'
ליאורה עופר, בעלי מליסרון / צילום: סיון פרג'

חברת הנדל"ן והבינוי מליסרון נמצאת במגעים מתקדמים לכניסה לתחום הדאטה סנטרים. מליסרון נמצאת במו"מ עם חברת ההשקעות קריסיה (Chirisa), המתמחה בתשתיות דיגיטליות, להקמת פרויקט בהיקף של כחצי מיליארד שקל לבניית מספר דאטה סנטרים ביוון, קפריסין וישראל.

שוק הדאטה סנטרים (חוות שרתים) נחשב לחם במיוחד בעולם לאור הביקוש הגדל לדאטה ולשירותי ענן, שצברו תאוצה עוד יותר בשל מגפת הקורונה והעבודה מרחוק. חברת ההשקעות קריסיה, הפועלת מדבלין, מכרה רק בחודש שעבר את חברת "365 דטה סנטרס" שנותנת פתרונות ענן ותקשורת לארגונים. החברה מקליפורניה נרכשה ב-2017 ב-100 מיליון דולר ולפי הערכות נמכרת כעת בסכום גבוה פי חמישה.

החודש נחשף בגלובס כי עזריאלי, המתחרה של מליסרון בתחום הקניונים, רכשה קרקע ב-118 מיליון שקל להקמת דאטה סנטר עבור אמזון. בשנה שעברה עזריאלי רכשה 20% בחברה אמריקאית הפועלת בתחום הדאטה סנטרים בארה"ב.

עבור חברת נדל"ן כמו מליסרון, כניסה לתחום של חוות שרתים היא הזדמנות לגוון את הכנסותיהן, במיוחד בתקופה של פגיעה קשה בעולם הקניונים. בחודש מאי האחרון אמרה ליאורה עופר, יו"ר עופר השקעות, בעלת השליטה במליסרון, כי "החברה צריכה להיות מוכנה לזהות הזדמנויות בתקופה זו ובוחנת אפשרויות לגוון את אחזקותיה, למשל באמצעות רכישת חוות שרתים ומחסנים לוגיסטיים".

חוות שרתים מורכבות משרתים רבים, שביחד מספקים יכולות מחשוב ואחסון גדולות. מדובר במתקנים שיכולים להגיע גם לגודל של עשרות אלפי מ"ר. הקמה של חוות שרתים דורשת שטח נרחב, וכך נכנסות לתמונה גם חברות נדל"ן, שיכולות לרכוש את הקרקע ולהשכיר אותה לחברה חיצונית שתבנה את החווה. במודל אחר חברת הנדל"ן גם משתתפת בייזום והקמה של חוות שרתים, ממש כאילו היו קניון.

ממליסרון נמסר: "החברה בוחנת מעת לעת את השקעותיה ובוחנת אפיקי השקעה חדשים".

צרו איתנו קשר *5988