כ"ץ ואדלשטיין סיכמו: תקציב סל התרופות יעמוד על 550 מיליון שקל ב-2021

הסיכום התאפשר לאחר שהכנסת אישרה אתמול את הגדלת המסגרת לשנת 2021 לגובה של 419 מיליארד שקל

יולי אדלשטיין / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
יולי אדלשטיין / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו כי תקציב סל התרופות לשנת 2021 יעמוד על 550 מיליון שקל, כך הודיעו הערב דוברי השרים. הסיכום בין השרים התאפשר על רקע הסרת החשש כי יהיה צורך לבצע קיצוץ רובחי עמוק בתקציבי המשרדים, זאת לאחר שאתמול אישרה הכנסת את הגדלת המסגרת לשנת 2021 לגובה של 419 מיליארד שקל, סכום נמוך רק במעט מהסכום שעליו היה אמור לעמוד תקציב המדינה לשנה הבאה.

על-פי ההודעה הערב "משרדי האוצר והבריאות הגיעו לסיכום שיאפשר לוועדת הסל, אשר נמצאת בישורת האחרונה של הדיונים, להשלים את עבודה עם מסגרת תקציב של 550 מיליון שקל לשנת 2021".

כ"ץ אמר כי "זוהי בשורה חשובה מאוד לציבור ולמערכת הבריאות. המענה למערכת הבריאות במיוחד בתקופת הקורנה עמד לנגד עיני מכניסתי לתפקיד גם בנושא חשוב זה. זאת חובתנו להעמיד את התקציב לטובת התרופות והטיפולים הנדרשים להצלת חיים של אזרחים רבים הזקוקים לכך. אני מודה לשר הבריאות על העבודה המשותפת למציאת פתרון בנושא חשוב זה".

אדלשטיין אמר כי "למרות התקציבים הגבוהים שהושקעו בחודשים האחרונים במערכת הבריאות, הבטחתי עם כניסתי לתפקיד שכל שקל שיושקע בקורונה יישאר במערכת הבריאות גם לתקופה שאחרי הקורונה. כחלק מכך היה חשוב לי שתקציב סל התרופו יוגדל. אני מודה לשר האוצר על תמיכתו הבלתי מסויגת בהגדלת תקציב סל התרופות".

צרו איתנו קשר *5988