דודו זקן, המפקח על הבנקים לשעבר, מצטרף לקרן ההשקעות FRUX Capital

זקן ימונה לתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות של הקרן הפעילה בתחום מימון נדל"ן באירופה • FRUX Capital משלימה את גיוס הקרן השנייה בהיקף של 800 מיליון שקל 

דודו זקן / צילום: אמיר מאירי
דודו זקן / צילום: אמיר מאירי

דודו זקן, שכיהן בעבר בתפקידים בכירים בבנק ישראל, מצטרף לקרן ההשקעות Frux Capital וישמש בתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות של הקרן.

זקן (55) שימש, בין היתר, במשך 4.5 שנים בתפקיד המפקח על הבנקים בבנק ישראל, ופרש מתפקידו בשנת 2015 לאחר שהשלים 25 שנים של עבודה בתפקידים מגוונים בבנק ישראל. זקן מכהן כיום, בין היתר, כחבר ועדת ההשקעות של עמיתים וכחבר דירקטוריון הבנק הדיגיטלי הראשון (בהקמה). במסגרת תפקידו ב- Frux Capital הוא יעמוד בראשות ועדת ההשקעות של הקרן ויהיה שותף מלא לבחינת עסקאות מימון לפרויקטים בתחום הנדל"ן בכל רחבי אירופה, תוך התמקדות בשוק הספרדי.

Frux Capital , בניהולם של איתמר וולקוב ואורי אילן, היא קרן מימון נדל"ן חוץ-בנקאי הפועלת באירופה, תוך מיקוד בשוק הספרדי. Frux Capital מסיימת בימים אלו סגירה ראשונית של הקרן השנייה אשר אליה גייסה כ- 800 מיליון שקל.

מרבית הקרן מגויסת בישראל מגופים מוסדיים, פמילי אופיסס מובילים ומשקיעים כשירים. הקרן הראשונה שגייסה Frux Capital עמדה על יותר מ-400 מיליון שקל והניבה למשקיעיה תשואה שנתית שוטפת דו ספרתית תוך שמירה על פרופיל סיכון שמרני. הקרן מחזיקה בעמדת חוב בכיר בלבד, עם משכנתא ראשונה על הנכסים, במינוף סולידי מאוד (בקרן הראשונה שיעור המימון הממוצע היה מתחת ל 50%).

איתמר וולקוב: "הצטרפותו של דודו זקן לקרן מהווה שיפור נוסף של מנגנוני הבקרה שלנו וחיזוק משמעותי בהיבט של הפעילות שלנו מול הגופים המוסדיים בישראל. לקרן השנייה, בהיקף של 800 מיליון שקל, ש- Frux Capital משלימה את גיוסה בימים אלו שותפים כבר שחקנים מוסדיים משמעותיים ובכוונתנו להמשיך ולפתח את הפעילות המשותפת של הקרן איתם".

דודו זקן ציין כי "אני שמח להצטרף לקרן ההשקעות FRUX Capital, שמנוהלת באופן מקצועי ובעלת התמחות ייחודית, ומשוכנע שפעילותינו המשותפת תסייע לקרן בהמשך ניהול השקעותיה באופן מטיבי לטובת לקוחותיה ושותפיה".

צרו איתנו קשר *5988