עוד פירמה מצטרפת לטרנד העלאות השכר: באיזה משרד עו"ד גדול הכי משתלם לעבוד?

מ. פירון מצטרף לטרנד העלאות השכר במשרדי עורכי הדין, שנחשף לראשונה בגלובס •  שורה של משרדים, בהם גורניצקי, הרצוג פוקס נאמן, מיתר ואגמון, כבר שיפרו את תנאי העובדים במטרה להיאבק בבריחת המוחות להייטק

תחרות שכר המתמחים במשרדי עורכי הדין הגדולים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי
תחרות שכר המתמחים במשרדי עורכי הדין הגדולים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

חשיפת גלובס על העלאת שכר במשרדי עורכי הדין הגדולים במטרה למנוע נטישת עובדים ממשיכה לעורר סערה: על רקע התחרות הגוברת בין משרדי עורכי הדין הבכירים בישראל, גם במשרד עורכי הדין מ. פירון ושות', אחד מחמשת המשרדים הגדולים בישראל, הוחלט על העלאת השכר לעורכי הדין הצעירים והמתמחים.

בעקבות העדכון יועלה שכרם החודשי של המתמחות והמתמחים ב-2,000 שקל ל-11,500 שקל. עורכי הדין בשנה הראשונה יקבלו 15 אלף שקל בחודש, בשנה השנייה יעלה שכרם ל-17 אלף שקל בחודש, ואילו שכרם של עורכי הדין בשנתם השלישית יעלה ל-19 אלף שקל בחודש. כחלק מהשכר, המשרד יעניק לעורכי הדין את האפשרות לבחור בין כרטיס "תן ביס" או תשלום אש"ל של 500 שקל.

משרד מ. פירון ושות', שנוסד בשנת 1950, נחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המסחריים המובילים בישראל ומונה כיום כ-400 עובדים, מהם כ-280 עורכי דין וכ-40 מתמחים.

בפירון אומרים כי שינויים אלה יתווספו להטבה של יום עבודה מהבית וכן ל-"HAPPY HOUR", ערבי גיבוש, מתנות, בונוסים ועוד.

עו"ד צבי פירון, ראש המשרד, מסר: "אנחנו משקיעים מחשבה רבה בהון האנושי ומקפידים לטפח ולקדם מתמחים ועורכי דין, מוכשרות ומוכשרים, המהווים את הלב הפועם של משרד פירון. העולם משתנה, ואנחנו משתנים יחד איתו ופועלים לשיפור בתנאי העסקה בכל המישורים, מתוך גאווה ואמונה בצוות המצוין לו זכה המשרד".

עו''ד צבי פירון / צילום: אייל מרילוס
 עו''ד צבי פירון / צילום: אייל מרילוס

העלאות שכר גם במשרדים נוספים

בסוף דצמבר נחשף בגלובס כי משרדי עורכי הדין הגדולים מעלים את השכר באלפי שקלים. כך, משרד הרצוג פוקס נאמן החליט להעלות החל מינואר 2022, את השכר של כלל עורכי הדין בשנתם הראשונה מ-14 אלף שקל ל-16 אלף שקל. בשנה השנייה העלאת השכר תהיה משמעותית אף יותר ותגיע ל-19 אלף שקל. בשנה השלישית השכר כבר יקפוץ ל-21 אלף שקל. בשנה הרביעית יעלה ל-23 אלף שקל, ובשנה החמישית השכר יעלה מ-20 אלף שקל כיום ל-25 אלף שקל. זאת בנוסף לבונוס שנתי משמעותי על פי הישגי עורכי הדין. בהמשך הודיע המשרד גם על העלאת שכר המתמחים החל מינואר 2022 ל-11.5 אלף שקל, במקום שכר של 9.5 אלף שקל ששולם למתמחים עד כה. 

במשרד מיתר העלו את משכורת המתמחים גם כן. כך, המשכורות יעמדו על 11.5 אלף שקל. עורך דין בשנתו הראשונה יקבל 16.5 אלף שקל. בשנה השנייה השכר יקפוץ ל-19 אלף שקל, ובשנה השלישית השכר יתעדכן ל-21 אלף שקל. מהשנה הרביעית השכר יתעדכן כלפי מעלה, אך ההעלאה תהיה פרטנית על-פי הישגי עורכי הדין. בנוסף, במיתר נהוגה "תוכנית הכוכבים", המאפשרת לעורכי דין לצבור על פני שלוש שנים זכאות לקבל עד 55 אלף שקל בהתאם לביצועים וכן בונוסים שנתיים נוספים. 

גם במשרד גורניצקי החליטו להעלות את שכר עורכי הדין בפירמה. השכר בשנה הראשונה יעמוד על 15 אלף שקל. בשנה השנייה ממוצע השכר יעמוד על 18 אלף שקל, ובנוסף יקבלו עורכי הדין קרן השתלמות על חשבון המעסיק. מלבד זאת, יינתן מענק של 30 אלף שקל לעורך דין טרי, אם הוא ישלים עבודה של שנתיים במשרד. כמו כן, עורכי הדין יתוגמלו גם באמצעות בונוס שנתי משמעותי שתלוי בהישגים של עורך הדין. גורניצקי ישנו את הגישה בנוגע להעלאות השכר, והן לא יהיו רוחביות ושוויוניות אלא דיפרנציאליות - על-פי הישגי עורכי הדין ואיכות ביצועיהם.

בשבוע שעבר הודיע משרד ש. הורוביץ ושות' על עדכון תנאי השכר של עורכי הדין והמתמחים במשרד. שכר המתמחים עלה מ-9,500 שקל בחודש ל-11,500 שקל. השכר של עורכי הדין בשנה הראשונה עלה ל-16 אלף שקל, מ-14 אלף שקל בשנים קודמות. השכר של עורכי הדין בשנה השנייה במשרד עלה לכ-19 אלף שקל מכ-16 אלף שקל, ובשנה השלישית ל-21 אלף מכ-17.5 אלף שקל. הטבה משמעותית נוספת לה זכאים עורכי הדין בשנה השלישית היא מימון לימוד תואר שני.

משרד מוביל נוסף שמתכנן לבצע העלאה משמעותית של שכר עורכי הדין הוא משרד יגאל ארנון. בשלב זה הועלה שכר המתמחים במשרד ל-11,500 שקל. בהמשך החודש יוחלט בנוגע להעלאת השכר לעורכי הדין.

במשרד גולדפרב-זליגמן השכר הנוכחי הוא 13 אלף שקל לשנה הראשונה, 14.5 אלף שקל לשנה השנייה ו-16 אלף שקל לשנה השלישית. השכר עלה בסביבות 1,500-2,000 שקל לכל מדרגת שכר. שכר המתמחים עלה ל-10.5 אלף שקל בחצי הראשון של תקופת ההתמחות ו-12 אלף בחצי השני של התקופה.

גם במשרד אגמון ושות’ רוזנברג יעלו את השכר של עורכי הדין הצעירים. במקום שכר של 13.5 אלף שקל לשנה הראשונה, 15 אלף שקל לשנה השנייה ו-16.5 אלף שקל לשנה השלישית, השכר ישודרג בהתאמה ל-14.5 אלף שקל, 16 אלף שקל ו-18 אלף שקל. שכר המתמחים עלה ל-11.5 אלף שקל.

משרד עו"ד פישר (.FBC & Co) יעלה החל מהחודש את שכר המתמחים ב-2,000 שקל, והוא יעמוד על 11.5 אלף שקל לחודש. עורכי הדין בשנה הראשונה יקבלו 15 אלף שקל לחודש, החל מהשנה השנייה יעברו עורכי הדין לחוזים אישיים, כאשר המשכורות ינועו בין 17.5 אלף שקל לחודש לבין 19.5 אלף שקל לחודש ובשנה השלישית יקבלו משכורות בטווח של 19.5-21.5 אלף שקל לחודש. עד כה, שכר המתמחים עמד על 9.5 אלף שקל לחודש ושכר עורכי הדין בשנה הראשונה, השנייה והשלישית עמד על 14, 16 ו-17 אלף שקל לחודש, בהתאמה.

במשרד גם יציעו מענק התמדה: עורך דין שנמצא כעת בשנתו הראשונה בפישר, יקבל בסיום השנה השלישית 60 אלף שקל. מי שנמצא בשנתו השנייה יקבל 40 אלף שקל. מלבד זאת, עורכי הדין יקבלו בונוסים שנתיים כמקובל. חידוש נוסף של המשרד הוא בונוס חצי שנתי בגובה 10% מהשכר באותה מחצית בגין "מאמץ מיוחד". המאמץ המיוחד יוגדר כך שאת המענק יקבל עורך דין שיעבוד יותר שעות מהממוצע המשרדי בשעות חיוב.

גם במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס אמיר החליטו על שדרוג בשכר המתמחים ועורכי הדין. במשרד הודיעו שהחל משנת 2022 המתמחים יהיו זכאים למשכורת חודשית של 11.5 אלף שקל. עורכי דין בשנת העבודה הראשונה במשרד יזכו למשכורת של 15.5 אלף שקל, ובשנה השנייה יזכו למשכורת של 17.5 אלף שקל.

המשכורת של עו"ד בשנה השלישית במשרד תגיע ל-19.5 אלף שקל. במשרד מקדמים בימים אלו גם תוכנית תגמול מיוחדת לעורכי הדין. במשרד ציינו שהמשכורות הן בנוסף לבונוסים שנתיים והטבות נוספות. יש לציין שכלל הסכומים שמצוינים ע"י משרד נשיץ, כוללים בתוכם גם את התשלום עבור החניה וארוחות הצהריים.

צרו איתנו קשר *5988