אריאב באולטימטום למפעל הפיס: חזרו לשיטה המקורית - או שרישיונכם יישלל

כך נחשף בגלי צה"ל ■ במכתב ששיגר מנכ"ל האוצר הוא דורש לחזור בתוך חודש ימים למתכונת הלוטו המקורית - בה הסיכוי לזכות בפרס הראשון גדול בכ-30% ■ לטענתו, הלוטו החדש לא קיבל אישור מהאוצר כמתחייב בחוק

לא רק מהמרי לוטו מושבעים עקבו לאחרונה במתח אחרי הכדורים שנפלטו ממכונת ההגרלה: גם במשרד האוצר שמו לב לכך שבמשך 9 שבועות ארוכים אף מנחש לא הצליח לגרוף את הפרס הראשון בפיס.

לבכירי האוצר, מתברר, נמאס לחשב איך בלוטו גדלות ההכנסות על חשבון המהמרים: הבוקר (ה') נחשף בגלי צה"ל כי מנכ"ל האוצר, ירום אריאב, הציב אולטימטום חסר תקדים לראשי מפעל הפיס. במכתב ששיגר למנהל הפיס, הוא דורש לחזור בתוך חודש ימים למתכונת המשחק המקורית - בה הסיכוי לזכות בפרס הראשון גדול בקרוב ל-30%.

בין היתר הסביר אריאב כי הלוטו החדש לא קיבל אישור מטעם האוצר כמתחייב בחוק; לכן, ההגרלות שמתקיימת בישראל כל יום שלישי ושבת מתבצעות למעשה שלא כדין. במקרה שלא ישתנו התנאים, מאיים אריאב לשלול לראשונה מהפיס את הזכות לשווק לצרכנים את משחק ה"דאבל-לוטו".

הניתוח הסטטיסטי שהכינו באוצר מקובל לחלוטין על פרופסור צבי גילולה, איש המחלקה להסתברות באוניברסיטה העברית בירושלים. "ככל שהפרס הראשון עולה", הסביר לגלי צה"ל, "יגדל גם כנראה מספר המנחשים - בלי קשר לסיכוי האמיתי לזכות".

על-פי נתוני האוצר, אגב, לא מעט מתוך אותם מנחשים מגיעים מהשכבות החלשות.

מפעל הפיס דוחה את התנאי שהציב לו משרד האוצר, לפיו אם לא תשונה שיטת ההגרלה ב"דאבל-לוטו" - יישלל הרישיון לשיווק המשחק. סמנכ"ל המכירות בפיס, דורון אנגל, טוען כי סיכויי הזכייה בשיטה הנוכחית - אחד ל-18 מיליון טורים - הם מהטובים בעולם.

צרו איתנו קשר *5988