שוקי וייס תובע 5 מיליון שקל מפרטנר: הפרה הסכם למימון ההופעה של מדונה בארץ

וייס וחברת ההפקות האירופית MLK, שהפיקו את המופע של מדונה בפארק הירקון, טוענים כי פרטנר חזרה במפתיע מהתחייבותה לשאת בעלות המימון של המופע בסך 5.2 מיליון דולר ■ פרטנר בתגובה: לא נחתם הסכם

חברת ההפקות MLK, מהגדולות מאירופה, והאמרגן הישראלי שוקי וייס, שהפיקו את המופע של מדונה בפארק הירקון, תובעים בבית המשפט המחוזי מרכז כ-5 מיליון שקל מחברת הסלולר פרטנר, בטענה כי הפרה את החוזה איתם, במסגרתו התחייבה לקחת על עצמה את מכירת הכרטיסים למופע שהתקיים בחודש שעבר.

באמצעות עוה"ד גד נשיץ, איתן-אלסנדרו נשיץ ועמית מור ממשרד נשיץ-ברנדס טוענים המפיקים, כי בתום 4 חודשי משא-ומתן אינטנסיבי סיכמו וייס ושותפו, המפיק הבינלאומי מארק ליברברג (MLK), עם פרטנר את הפרטים על הבאתה של מדונה. זאת, בעקבות פניית נציגי פרטנר אליהם בבקשה לסייע להביא לקונצרט בישראל אמן מהמובילים בעולם המוזיקה, כחלק מהקמפיין השיווקי של פרטנר לקידום המותג אורנג' בקרב צעירים והציבור בכלל.

הסכם בלחיצת יד

וייס וליברברג טוענים כי בתום משא-ומתן עם חברת Live Nation, המייצגת זמרים מובילים רבים בעולם, סוכם כי מדונה תופיע בישראל. בהסכמים נקבע כי האמרגנית Live Nation תקבל 4.25 מיליון דולר, ואילו פרטנר תישא בעלות המימון הכוללת בסך 5.2 מיליון דולר, כשההפרש בין הסכומים יהיה שכרם של וייס וליברברג. כן תישא פרטנר בכל העלויות המקומיות, עלויות הפרסום ועלויות ההפקה, שנאמדו ב-2-3 מיליון דולר נוספים.

נציגי פרטנר אישרו בטלפון את פרטי העסקה עם המנכ"ל דוד אבנר, והצדדים לחצו ידיים. ואולם, כך נטען, במועד בו אמורה היתה פרטנר לשלוח את ההסכם לחתימה, פחות משבועיים לפני מסיבת העיתונאים הרשמית - היא החליטה במפתיע וללא כל התראה מוקדמת לסגת מהתחייבויותיה ולהפר את החוזה. בכך, טוענים המפיקים, לא רק שהעמידה אותם בבעיה מול האמרגנית - אלא גם גרמה להם הפסד כספי ניכר, שכן לפי ההסכם פרטנר היתה בעלת הזכויות על האירוע ועל מכירת הכרטיסים.

כדי להקטין את נזקיהם ולאחר חיפוש לא פשוט בתנאי לחץ, מצאו המפיקים מממן חלופי להופעה (013 נטוויז'ן), שהסכים לשאת רק בחלק מעלויות ההופעה, בתנאים נחותים בהרבה מאלה להם התחייבה פרטנר.

בלית ברירה נאלצה Live Nation לקחת על עצמה, תוך שימוש בשירותי המפיקים, את הפקת האירוע, אך התמורה שהמפיקים קיבלו היתה רק 50 אלף דולר, במקום כמיליון דולר שאמורים היו לקבל אילו קיימה פרטנר את ההסכם.

טרם הוגש כתב הגנה. (ת.א. 09-10-17678).

פרטנר: אין הסכם

מפרטנר נמסר בתגובה: "החברה טרם קיבלה את כתב התביעה, ולכן אינה יכולה להגיב לגוף הטענות. עם זאת, יצויין כי מעולם לא נכרת הסכם כלשהו בין הצדדים, וכי ניכר שמדובר אך בדרישות שכבר הועלו על-ידי התובעים בעבר ונדחו על-ידי פרטנר על הסף, בהיותן חסרות בסיס".

צרו איתנו קשר *5988