צפו: אלה הלהיטים החמים בקרב גנבי הרכב בישראל

חברת פוינטר: השעות "החמות" של גנבי הרכב - בין 1 בלילה ל-5 בבוקר, וסוג הרכבים המבוקש ביותר הוא קרוסאובר או רכב שטח ■ כל הפרטים בווידאו

חדשות הרכב, גניבת רכבים/ צילום: שאטרסטוק
חדשות הרכב, גניבת רכבים/ צילום: שאטרסטוק

גניבות כלי רכב הפכו מזמן למכת מדינה בישראל, אז איך בכל זאת ניתן להעלות את הסיכויים להשאיר את המכונית אצל בעליה החוקיים - אנחנו.

טוב אז קודם כל עדיף לנו לא לקנות רכבי פנאי, משום שהיקף ניסיונות הגניבה של רכבים אלה עלה ב-58% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בנוסף כדאי לשמור על כלי הרכב שלנו במיוחד בין אחד בלילה לחמש בבוקר, משום שאלה שעות העבודה הפופולריות של גנבי הרכב בארץ. כך לפחות עולה מנתוני הרבעון האחרון של השנה, שהתקבל מחברת פוינטר המתמחה במיגון ואיתור כלי רכב והשוואתם לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

עוד ניתן ללמוד כי באזור המרכז אחוז גניבות כלי הרכב כמעט והוכפל, ורק בתל-אביב נעלמים 10% מכלל המכוניות שנגנבות בארץ.75% מכלל כלי הרכב שנגנבים זוכים לטיפול אלים מהגנבים בעת חניה תמימה, אך לא פחות מ-18% מכלי הרכב הגנובים מונעים על-ידי מפתחות כלי הרכב שנלקחים בעת פריצה לבית.

ושימו לב לנתון הבא: 4% מכלל הגניבות מתרחשות כאשר הרכב מונע, בזמן יציאה רגעית של הנהג מכלי הרכב. במיוחד שימו לב לכך במקרה של תאונת פח קטנה, לפעמים מבוימת לצורך גניבת הרכב באופן הנ"ל.

את זה אנחנו יכולים על בטוח למנוע, רק צריכים לא להתעצל ותמיד לכבות את המכונית כאשר אנו יורדים ממנה, אפילו לרגע.

צרו איתנו קשר *5988