הסכם קואליציוני ראשון: ציפי לבני תהיה שרת המשפטים

למפלגת התנועה יימסר תפקיד שר נוסף, שאותו יקבל ככל הנראה ח"כ עמיר פרץ ■ בקרב חברי התנועה נרשמה הפתעה, כשהתברר כי ההסכם נחתם ללא ידיעתם

3 שבועות אחרי תחילת המשא-ומתן הקואליציוני, נחתם היום (ג') אחר-הצהריים ההסכם הקואליציוני ראשון: מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני היא הראשונה שהבטיחה את כניסתה לממשלה הבאה.

כפי שפורסם אתמול (ב') ב"גלובס", לבני תחזיק בתפקיד שרת המשפטים והאחראית על המשא-ומתן המדיני.

על-פי המפתח הקואליציוני, למפלגת התנועה יימסר תפקיד שר נוסף, שאותו, מעריכים בתנועה, יקבל ח"כ עמיר פרץ - ולא ח"כ עמרם מצנע, מספר 2 ברשימה.

בקרב חברי מפלגת התנועה נרשמה אחר-הצהריים הפתעה מוחלטת, כשהתברר כי ההסכם נחתם ללא ידיעתם. חברי הסיעה ששוחחו עם לבני בימים האחרונים התרשמו כי התנועה תסרב להיות הראשונה שנכנסת לקואליציה, וכי בכוונתה להמתין עם החתימה עד שתתבהר התמונה הקואליציונית.

בשעה 20:00 הערב צפויים לבני וראש הממשלה, בנימין נתניהו, למסור הודעה על ההסכם שנחתם.

בינתיים לא חלה כל התקדמות עם סיעות אחרות, ובליכוד משקיעים את מירב המאמצים בפירוק הברית בין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. השניים ממשיכים להפגין נחישות ואומרים כי אין כל סיכוי לשבור את ההסכם ביניהם.

מתנועת "עורו", המובילה את הקמפיין לצמצום הממשלה, נמסר בתגובה להסכם: "ההסכם המושתת על יחס לפיו עבור כל שלושה חברי כנסת נבחרים מתמנה שר אחד, מסמנת מגמה המובילה אותנו פעם נוספת אל הקמת ממשלה מנופחת אשר תבזבז את כספי הציבור של משלם המסים הישראלי".

"מתברר כי לא בכדי סירבה יו"ר 'התנועה' ציפי לבני להיענות לבקשת תנועת 'עורו' והתנועה לאיכות השלטון להתחייב כי תפעל למען צמצום הממשלה והגיבה לאקונית כי הנושא יידון במסגרת המו"מ הקואליציוני".

צרו איתנו קשר *5988