קמפיין: "להשאיר את גדעון סער במשרד החינוך"

בזה אחר זה פרסמו אמש ארגון המורים, הסתדרות המורים, יו"ר מרכז השלטון המקומי ומועצת תנועות הנוער הודעות תמיכה בשר החינוך גדעון סער

תפנית בלתי צפויה אתמול (ב') בערב במה שנתפס כמכשול האחרון להרכבת הממשלה - זהות שר החינוך: בתוך דקות פרסמו בזה אחר זה ארגון המורים, הסתדרות המורים, יו"ר מרכז השלטון המקומי ומועצת תנועות הנוער הודעות תמיכה במועמדותו של השר גדעון סער.

נכון לעכשיו נראה כי הצדדים הגיעו להסכמות ברוב הנושאים שעמדו על הפרק, ובראשם מספר השרים שיעמוד על 20, עם 8 סגני שרים. המשא-ומתן קואליציוני יתחדש הבוקר, לאחר שבפגישה שהתקיימה היום בין הליכוד ביתנו ליש עתיד והבית היהוד עלתה אפשרות לפיה, בשל המספר המצומצם, ייתכן שיושב-ראש קדימה שאול מופז ישאר בחוץ או שעמיר פרץ יסתפק בתפקיד סגן שר. סלע המחלוקת המרכזי הוא עדיין תיק החינוך: בליכוד רוצים להשאירו בידי גדעון סער וביש עתיד מעוניינים לתת אותו לשי פירון.

"הסתדרות המורים בישראל קוראת לראש הממשלה להשאיר את תיק החינוך בידי גדעון סער, וזאת כדי ליצור המשכיות במערכת החינוך ולהמשיך תהליכים חינוכיים רבי חשיבות", נכתב בהודעה מטעם הסתדרות המורים. "אנו בטוחים ששר החינוך סער ימשיך לתמוך במחנכי ישראל כפי שעשה עד היום".

גם יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הביע הערב תמיכה פומבית בשר סער. בהודעה שפרסם נכתב כי "גדעון סער חייב להמשיך בתפקיד שר החינוך. אנחנו חוששים מאוד ששר חדש אשר יבוא עם מדיניות משלו, טובה ככל שתהיה, עלול לעצור את הקיים ואף לבטל את הישגי קודמו".

מירי רגב: התעקשות יש עתיד - חוצפה

תמיכה מפתיעה נוספת במועמדותו של סער נרשמה דווקא מאיש מפלגת העבודה לשעבר - יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט: "אני מביע תמיכה ברציפות ובהמשכיות בתחום החשוב ביותר למדינת ישראל, והוא החינוך. אני מצפה ששר החינוך גדעון סער ימשיך בתפקודו כדי שימשיך במלאכת חיזוק החינוך בישראל וצמצום הפערים".

מועצת תנועות הנוער הביעה אף היא תמיכה גורפת ופומבית במועמדותו של סער: "במהלך כהונתו של סער הוכפל תקציב תנועות הנוער והופנו תקציבים לשילוב ילדי הפריפריה. אנו במועצת תנועות הנוער רואים חשיבות רבה בהמשך כהונתו של גדעון סער כשר החינוך".

ביש עתיד סירבו להגיב באופן רשמי למבול ההודעות, אך גורמים במפלגה הביעו תמיהה על מה שנתפס בעיניהם כ"קמפיין מתוזמר" מצד גופים ציבוריים או כאלה שנתפסים א-פוליטיים. מוקדם יותר הערב תקפה ח"כ מירי רגב (הליכוד) את דרישת יש עתיד לקבל את תיק החינוך: "שי טירון הוא אדם לא מנוסה. בקשתם היא בגדר עזות מצח וחוצפה".

צרו איתנו קשר *5988